.

.

12PCS/Set 3ml Природни Ароматични Растенија Мирис Етерично Масло растворливи во Вода Вкус Масло Масажа, Спа Масло Ароматерапијата Снабдување

12PCS/Set 3ml Природни Ароматични Растенија Мирис Етерично Масло растворливи во Вода Вкус Масло Масажа, Спа Масло

DEN 172.00 DEN 197.28

Пристапност
Во достапна форма


100% Сосема Нов и Висок Квалитет
12 Вкус во Оригиналната Кутија
Како да го користите : за Ароматерапијата, Бања, Бања, Масажа(shoule се разредува пред употреба)
Пакетот вклучува : 1 сет Етерично Масло
Лаванда : свежо цвеќе, им помогне на спиење, ги натера луѓето да се смири, поттикнувањето на метаболизмот, и bactericidal анти-воспалителни ефект. Роуз : смири, смирување на нервите. Јасмин : антидепресив, весели, опуштено расположение. Сандаловина : вуди мирис трае mellow, смиреност нерви, јас mellow алкохол. Osmanthus : слатка, mellow вкус, доведува до подобро асоцијација. Океан : собирање на морски алги, со свеж морски воздух, емоционална стабилност. Carnation : да се создаде пријатна и мирна атмосфера и емоционална рамнотежа. Виолетова : анти-ладно, анти-замор, мозокот е во релаксирана состојба. Лимон : Кога чувство на замор конверзија, освежување, анти-реума и neuralgia, ќе помогне за подобрување на телото отпор. Saussurea : биланс на хормони и на себум, кожата влажна и мазна акција. Јагода : свеж здив, влажна грлото, помага во варењето на храната.
Рузмарин : улогата на освежување, подобрување на меморијата, за настинка имаат ефект на забавување.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
туш масло
НЕТО-WT.:
3ml
Бренд Име:
БУ-Bauty
Број На Модел На:
MR0929
Состојка:
Лаванда Сандаловина
Етерично Масло Тип:
Чисто Етерично Масло
Количина:
1 сет

Избор на клиент