.

.

16 Канали, Серво Мотор Контролер Робот Contorller Серво Возачот за Arduino

16 Канали, Серво Мотор Контролер Робот Contorller Серво Возачот за Arduino

DEN 1098.24

Пристапност
Во достапна форма

1, серво контролер може да се кандидира онлајн дебагирање волан опрема, можете да ја зачувате преземете акција група, се реализира off-line работа!Софтверот за персонален КОМПЈУТЕР може да обезбеди 128 (0-127) група акција за зачувување, во која секоја група акција и може да се спаси 256 акција, доволно голема за вас!
2, серво контролорот може да комуницира со друга единствен чип microcomputer, други микро-контролор може да испрати инструкција до контролорот, направи вашиот робот може да се реализира интелигентна контрола, како што се пречка избегнување, следење, акустична, итн.
3, серво контролер со 8 поминува заштита, вклучувајќи четири патот е 1 текот тековната заштита, уште 4 патот е 1.5 А во текот тековната заштита.Ова може во голема мера да се намали ризикот од волан опрема изгорени, го прави управниот менувач за подолг живот, направи робот е поевтино!
Пакетот вклучува :
1 PCS 16 Канали, Серво Мотор Контролер Робот Contorller Серво Возачот за Arduino

Главните карактеристики

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
SHANGSIMOUDLECX
Компатибилен:
Рачни Играч,Конзола За Игри,Kinect,PlayStation Move

Избор на клиент