.

.

До 2015 нов модел фабрика директни продаде бесплатен превозот на руската федерација топла produt винил сечење плотер

До 2015 нов модел фабрика директни продаде бесплатен превозот на руската федерација топла produt винил сечење

DEN 29138.00 DEN 30672.00

Пристапност
Во достапна форма

Добредојдовте на нашата продавница
модел : LIW-720
Хартија храна ширина : 720mm
ВЕСТИ : За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut вклучуваат (вредноста на $60)
Опис На Производот :
Бесплатен превозот налепница сечење machiner/винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 630mm/780 MM/1000 MM/1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL/DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110-220 V,50/60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g-500g 10 Сечење Брзина : 10-800 MM/S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум/челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици. 3.Намалување дефиниција за sandblasting, итн. 4.Заговор за архитектонски дизајн, итн. 5.Мислите на вашите сопствени или побарате од нас да се види дали се работи за вашите цели. ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M
Мотор Тип : Чекор Моторни
КАРАКТЕРИСТИКИ :
1. Користи НИ професионално интегрирани circut со висока прецизност и висока брзина
2. Во време регулација на брзина и сила,поставување на потекло точка на дискреција,со оглед на клиенти во секое време
3. Напредни алуминиум легирање структура,одлична изработка,долго време се користи живот и издржливост.
4. Домашните популарни заговор јазик,поддршка на многу популарни видови на софтвер на пазарот.
5.Потекло увезени голема брзина повлекува мотор,ниско ниво на бучава,сечење, поточно.
6. сериска порта,USB факултативна
7. Итни стоп се префрлате и ниска бучни
Гаранција : 12 месеци
Резервни Делови : USB Кабел, сериски порт кабел,Моќ линија кабел,Софтвер : Artcut,3 лопати,
1 пен носителот,1 сечилото носителот,упатството, гаранциона картичка
Опис :
Модел На Објект
YH360
YH720
YH870
YH1100
YH1350
Max.ширина на хартијата
365mm
720mm
870mm
1100mm
1350mm
Max.заговор ширина
275mm
630mm
780mm
1000mm
1260mm
Сечење Брзина
50-800mm/s
50-800mm/s
50-800mm/s
50-800mm/s
50-800mm/s
Капацитет На Баферот
1 M
1 M
1 M
1 M
1 M
ПРОЦЕСОРОТ
8-битен ПРОЦЕСОР
Работата на животната средина
Температура : 0 C-35 C Релативната влажност : (30%-50%), Без кондензација
Интерфејс
Сериски ,USB Факултативна
Алатка за сечење
Увезени цврстина легиран челик сечилото
LCD
YES
Јазик формат
DMPL/HPGL
Напојување
AC90 V-AC260 V
Негативниот притисок Адсорпција
Yes
Сечење нож меки слетување
Yes
Потекло точка поставување
Yes

Главните карактеристики

Сечење Должина:
Без лимит
Повторете Сечење:
Yes
Кеш Капацитет:
1-4 МИЛИОНИ
Макс Хартија Siz:
720mm
Хартија Храна Ширина:
720mm
Број На Модел На:
LIW-720
Сечење Ширина:
720mm
Возачот:
стрмни
Големина:
99*35*43
Интерфејс Тип:
USB
Напон:
90-240V
Тип:
Dot-matrix
сечење брзина:
0-800MM/S
Машина Притисок:
10-500g
Машина Притисок:
50-500G
Возачот:
излегувајќи
Напон:
90-260V
USB:
Yes
Сечење Должина:
по ваше барање
Број На Модел На:
720
Повторете Сечење:
Yes
LCD:
Yes
боја:
сребро сива и црна
is_customized:
Yes

Избор на клиент