.

.

НОВИ GT17V 778401-5006S LR063777 Турбо Турбополнач за Land Rover Discovery Jaguar XF XJ 3.0 ТД V6 155/202KW 09-

НОВИ GT17V 778401-5006S LR063777 Турбо Турбополнач за Land Rover Discovery Jaguar XF XJ 3.0 ТД V6 155/202KW 09-

DEN 19608.00 DEN 22032.00

Пристапност
Во достапна форма


Турбополнач Спецификации Турбо Модел GT17 V ОЕМ БР.
LR063777,LR056370,LR038620,LR032370,LR029236,LR021254,LR013205 Дел НЕ.
778401-0004/5004 S/0005/5005 S/0005/5005 S/0008/5008 S/0010/5010 S Примена на возила Land Rover Discovery IV,3.0 ТД V6,155/180 KW,2009-2011; Jaguar XF XJ 3.0 D,Лав V6 3.0 L 202 KW,2009-; Примена на моторот
3.0 ТД V6,155/180 KW/202 KW Бруто тежина(KG) 8.5 кг Пакет големина(CM) 26*22*26 Забелешка 1
Вода за ладење+масло за подмачкување Забелешка 2 Електронски actuator е вклучен!!!

Главните карактеристики

Специјални Функции:
Никој
Поставување на Возило:
ПРЕД
Land Rover Модел:
Discovery
Откритие На Годината:
2015,2014
Објектот Ширина:
22CM
Другиот Дел Број:
Никој
За Возило Брендови/Модел:
Land Rover
Објектот Должина:
26CM
Земја/Регион на Производство:
Кина
Производителот Дел Број:
778401-0004/5004S/0005/5005S/0005/5005S/0008/5008S/0010/5010S
Материјал Тип:
Железо
Бренд Име:
Кралот Turbo
Осветленост Дел Број:
LR063777,LR056370,LR038620,LR032370,LR029236,LR021254,LR013205
Објектот Тежина:
8.5kg
Објектот Висина:
26CM
Турбо Модел :
GT17V
Апликацијата возило:
Land Rover Discovery Jaguar XF XJ 3.0 ТД V6 09-11
Примена на моторот:
3.0 ТД V6,155/180KW/202KW
Ладење тип:
Вода за ладење+масло за подмачкување
Гаранција:
12months
Со електронски Actuator:
Yes

Избор на клиент