.

.

YFT 2 Флејта Топката Носот Крајот Мелници R0.5-R10mm Мелење Машина Рутер Битови Волфрам Карбид HRC45 CNC Алатки

YFT 2 Флејта Топката Носот Крајот Мелници R0.5-R10mm Мелење Машина Рутер Битови Волфрам Карбид HRC45 CNC Алатки

DEN 233.00 DEN 273.60

Пристапност
Во достапна форма


Fe atures : YFT мелење машина имаат висок flexural сила и цврстина Висока цврстина и отпорност на абење Добра processability, се уште е најстариот широко се користи алатката за Обработка на опсегот : јаглероден челик, алатка челик, од легиран челик, алатка челик, угасне и зацврстен челик, од леано железо, челик, топлина третира, челик, бакар, алуминиум Состојба : Нова
Answer : ___________________________ Note :
Големина : Flute Дијаметар x месо тело со Дијаметар x Flute Должина x Должина

Главните карактеристики

Димензии:
R0.5*4d*2H*50L, R0.75*4d*3H*50L, R1*4d*4H*50L, R1.5*4d*6H*50L, R2*4d*8H*50L, R2.5*6d*10H*50L, Р3*6d*12Ч*50L, R4*8d*16H*60L, R5*10d*20*75L, R6*12d*24 ЧАСА*75L, R8*16d*32H*100L, R10*20d*40H*100L
Тип:
топката носот крајот мелници
Вкупна Должина:
50-100mm
Дијаметар:
1-20mm
Број На Модел На:
YFT-218
Материјал:
Волфрам Кобалт Легиран
Бренд Име:
RUITOOL
Обложување:
TiAIN
Флејта:
2-Сечилото
Хеликс:
35 степен
HRC:
45
Месо тело дијаметар:
4-20MM
се применуваат:
Материјали јаглерод steely/алатка челик/легиран челик/нерѓосувачки челик
Состојба:
Бренд Нови
Пакет:
пластична кутија
Попуст:
5% попуст кога ќе го купите 2 парчиња
кодот:
1502145402Y

Избор на клиент