.

.

Crimping tool kit for crimping терминали со кабел stripper и машина,со шрафцигер и заменливи умира,crimping постави алатка

Crimping tool kit for crimping терминали со кабел stripper и машина,со шрафцигер и заменливи умира,crimping постави

DEN 1264.32

Пристапност
Во достапна форма


Crimping tool kit for crimping терминали со кабел stripper и машина,со шрафцигер и заменливи умира,crimping постави алатка
За изолирани,не-изолирани,мозок-крај терминали
1pcs АП-30 J за пред-изолирани терминали(0.5-6mm2) 1pcs LS-5021 кабел stripper со машина(соголување опсег : 0.6-2.6mm2,сечење опсег : 30мм макс) 1pcs шрафцигер
умира :
A16 WF : 6-16mm2 за жица-крај ferrules
A04 WF : 1.0-6.0mm2 за близнак жица-крај ferrules
A101 : 0.5-10mm2 за не-изолирани терминали
A03 B : 0.5-6mm2 за не-изолирани отвори plug-тип конектор
Над умре се поставува стандардот оние.Ако не им се допаѓа,можете исто така да ги промени и да одберете други crimping умре поставува во врска со вашата омилена страна на линкот подолу :
Забелешка : умре поставите A30 J е инсталиран на crimper,исто така можете да ги смените ако сакате.
Следново е crimping алатка сет со само машина,можете да го нарачате од страна на мојот следниот линк ако имате потреба од тоа.

Главните карактеристики

Тип:
Рачни Алатки,Комбинација
Број на Парчиња:
6
DIY Материјали:
Електрични
Пакет:
Торба
Број На Модел На:
АП-K30J-1
Примена:
crimping,одземање,сечење
is_customized:
Yes

Избор на клиент