.

.

УПТ LED ControllerTouch Панел Боја температура Контролер DC12V -24V За LED Лента Home Светла Бесплатен Превозот

УПТ LED ControllerTouch Панел Боја температура Контролер DC12V -24V За LED Лента Home Светла Бесплатен Превозот

DEN 3609.60

Пристапност
Во достапна форма


УПТ LED Controller Touch Панел Боја температура Контролер DC12 V -24 V За LED Лента Home Светла Бесплатен Превозот
Опис На Производот :
Овој екран на Допир панел Боја температура контролер е нова високо-крај контролер ново дизајниран од страна на нашата фабрика.
Стаклен панел дизајн, го прави изгледот поубаво и модерен.
Таа донесува висока прецизност capacitance допир за контрола на чип, го зголемува нивото на чувствителност на допир,
и може да се намалува активирањето кои предизвикано од грешка. Тоа е се користи за контролирање на различни
на светилка чиј извор на светлина е ПРЕДВОДЕН. На пример, точка извор на светлина,флексибилни светлина лента,
ѕидот за миење светилка, стакло завеса ѕид светлина итн., тоа има многу предности како што се
удобен за да се поврзете, лесен за употреба ,итн. Тоа може да се реализира ладно,топло бела бела,чиста бела светлина
Боја температура и други ефекти на осветлување промената.
Технички Параметри :
1.работна температура : -20-60
2.напон : DC12-24
3.излез : 2 канали
4.режим на конекција : заедничка анодна
5.надворешни димензии : L86x W86x H36mm
6.пакување големина : L115x W110x H56 mm
7.net тежина : 130g
8.бруто тежина : 187g
9.статички потрошувачка на енергија :
10.излезна струја :
11.излезна моќност : 12 V

Главните карактеристики

Тип На Објект:
RGB Controler
Извор На Енергија:
DC
Гаранција:
2 години
Режим На Конекција:
заеднички анодна
сертификација:
CE,RoHS,EMC
Бренд Име:
GR-СЈАЈНА
Max. Оптоварување На Моќ:
192W
Напон:
12-24V
Број На Модел На:
GSA-TM07
Применливи Светла:
LED
Материјал:
Plastivc
Далечински Растојание:
30m
Wattage:
Controled Метод:
заеднички анодна
Големина:
L86xW86xH36mm
моќност:
12V
Копчето Број:
O

Избор на клиент