.

.

Силиконски доза поврзување на цевки / турбополнач специјална силиконска цевка / силикони цевка на автомобилската моќ конверзија 51mm 76mm

Силиконски доза поврзување на цевки / турбополнач специјална силиконска цевка / силикони цевка на автомобилската

DEN 479.52

Пристапност
Во достапна форма


Силиконски Цевка Цевка
Тип : Лактот
Внатрешен Дијаметар(ID) : 51mm 76mm
Диплома : 0
Вкупна Должина : 76mm / 3inch
Дебелина на ѕид : 4.5 мм со 3ply полиестер
Работен Притисок : 0.3 Mpa (43.5 PSI) да 0.9 Mpa (130.5 PSI)
Операција Температура Опсег : -60 C на 180 C (степен)
Состојба : 100% Сосема Нов
Боја : Сина
Примена :
Универзал за Автомобил Трки : Турбо цевки / Интеркулер цевки / Доза цевки
Универзал за Дом и Градина : Вода-Воздух цевка врска

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Gremlins
Име На Модел:
Универзална 0 Степен сина
Објектот Ширина:
5.1cm
Модел Година:
1995-2016
Материјал Тип:
Силика Гел
Објектот Висина:
7.6cm
Автомобил Производител:
Универзална
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CC
Специјални Функции:
турбо доза
Објектот Должина:
7.6cm
Објектот Тежина:
0.08kg

Избор на клиент