.

.

6.4 Ах 14.8 V Li-ion Батерија со Бренд Клетки за iRobot Roomba 500 600 700 800 980Series 510 530 550 650 560 770 780 870 880 Р3

6.4 Ах 14.8 V Li-ion Батерија со Бренд Клетки за iRobot Roomba 500 600 700 800 980Series 510 530 550 650 560

DEN 2144.00 DEN 2784.00

Пристапност
Во достапна форма


За Повратни Информации
1.8 V Li-ion Вакуум Батеријата со Бренд клетки за i Robot Roomba 500 600 700 800 Серија 510 530 550 560 650 770 780 870 880 980 Р3
Капацитетот на батеријата : 6400m AH Батеријата Напон : 14.
Ве молиме не го отвори спорот за нас,ние ќе ја преземе одговорноста за испраќање или наплата за било какви проблеми.(Освен некои земји и APO/FPO)
2.
Царина
1. Домување Дизајн : тежок случај за да се спречи штета од шок и вибрации.
Безбеден и удобен
Изградена-во текот-полнење/над-испуштање/текот-напон,над-струја/над-температура.
• Мулти-Заштита на системот за безбедност. Вграден-во Патентирана PCB да provent батеријата штета од преполнувањето,над извршувањето,и прегревање,бидете сигурни дека
сè е безбеден и сигурен. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето,ве молиме контактирајте со нас.8 часа за Roomba. парите назад,12 месеци гаранција . Без мемориска ефект + Ниска стапка на авто-празнење (1% месечно).
Компатибилен P/N. Безбеден и сигурен за користење : вграден-во smart полнење коло компатибилен со оригинални Ni-Cd или Ni-МЗ полнач. Melasta Ажурирана Верзија 6. Проверете пакетот и Објектот,внимателно.8 V (Компатибилен со 14. Нашата цел е задоволството на клиентите. Поради акции статус и временски разлики,ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. Ве молиме проверете ги следење на информации за следење на веб-сајтот. Направи на Најдобар Увезени Јапонски Клетки ,само 450g/15.4 Ah Li-ion батерија,
1*упатството за
Начин На Плаќање
Генерално,ние ги прифаќа следниве начини на плаќање : со кредитна картичка;moneybookers;Т/T;western union. :
80501,53847243
Пакетот Вклучува :
1* замена 14.5 мм Батеријата Тежина : само 450g/15.4 Ah Li-ion батерија,
1*упатството за
Импресивна капацитет 6400m Ah
Неверојатно мал и лесен за својот голем капацитет; Највисока излез на пазарот. Ве молиме Имајте во предвид : Човек направени дефекти не се гарантирани,таква штета по користење,оштетувања од вода и така натаму.
NCR18650 BM Ќелија е Неутрален Лебл без забелешка.
Ве молиме имајте во предвид :
За клиенти во Канарските Острови од Шпанија, чии поштенски код е 35000-35999 или 38000-38999.
Сертификат
За Melasta
Како професионален дизајнер и услуги на напредни полнење батерии и пренослива моќ решение, MELASTA континуирано посветени ресурси и напори за развој на високи перформанси и.
Тоа лесно се вклопува во Roomba почиста што го прави совршен апарат како компактен како оригиналниот NIMH батерија. Увоз доход и должност или други царински давачки не се вклучуваат во објектот цена или товар на трошоците. Ние само брод да се потврди цел адреси. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
Долг Циклус Пати
Заштедите пари со помош на литиум батерија
(1200 циклус пати,1 Литиум батерија=6 Ni-МЗ/Ni-Cd батерии)
Направи Четири, Го Прават Тоа Право
Над четири часа на работа енергија да прекрасно власт до вашиот почиста сите времето и да го одржите вашиот дом чист одеднаш. Ве молиме да обрнете внимание за транспорт на стоки и веднаш контактирајте ја вашата локална царинска за царинење.87 оз
Боја : Зелена
1.4 V)
Батерија Тип : Li-ion Клетки : направен од Јапонски увезени клетки
Димензија : 140*55*46.
И нашите заштита дава само на плаќање начини прифатени од страна Ali Express платформа.6 V клетки,CE&Ro Hs уверение. Патент батеријата балансирање технологија за проширена на животниот век на батеријата; останува во 80% капацитет по 800 циклуси на полнење (наспроти 300
циклуси на оригиналниот Ni-МЗ батерија).

Главните карактеристики

Замена На Батеријата:
Yes
Број На Модел На:
DL-ROO-500G
Поставете Тип:
Само Батерии
Номиналниот Капацитет:
>3500mAh
Батеријата Број:
1pcs
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
melasta
Големина:
140*55*46.5mm
Напон:
14.8V
Батеријата Тежина:
450g/15.87 оз
Капацитет:
6400mAh
Одговара:
за Roomba 500 600 700 800 Серија
is_customized:
Yes
Номиналниот Капацитет:
6400mAh
Клетки:
Увезени Од Јапонија
Структура:
Силен Случај
живот:
800 циклуси
Замена На Батеријата:
Yes

Избор на клиент