.

.

0~1.0 mpa Дифузен силикон притисок предавателот M20*1.5 ниво на негативни апсолутна пневматски хидрауличен притисок сензор 4 ~ 20ma

0~1.0 mpa Дифузен силикон притисок предавателот M20*1.5 ниво на негативни апсолутна пневматски хидрауличен притисок

DEN 2304.00

Пристапност
Во достапна форма


Име На Производ : Притисок Предавателот
1. Модел : JG-300
ако ви треба друг параметар ве молиме контактирајте со нас !!
2. Општи Интерфејс големина : M20 * 1.5 М12 * 1.25 М16. * 1.5 1 / 2 NPT G1 / 4 1 / 4 NPT, стандардната Универзална M20 * 1.5
Повратен сигнал : 4 ~ 20 m A, или 0 ~ 10 V, 1 ~ 5 VDC (default 4 ~ 20m A)
3. Карактеристики :
Дифузија на силициум сензори користејќи едноставна структура, компактен, лесен за инсталација
Погоден материјал компатибилен со притисок контакт дел од гас и течни медиуми може да се мери мерач на притисок, апсолутен притисок и вакуум индустриски мерења на локации, нафта, хемиската индустрија, индустрија, снабдување со електрична енергија, медицина и здравство, вино и преработка на храна, течност, гас и на пареа и на ниво на мерење и контрола на процесот.
4. Главните технички индикатори :
Мерење на медиумите : нерѓосувачки челик non-корозивни гасови, течности.
Мерен опсег : -0.1 ~ 0 ~ 100 Mpa (опсег опционално)
На точноста : 0.2%, 0.5%
Преоптоварување :
Здраво Драги Сите добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас. ве молиме да дојде да го најдете производот што треба и да се потврди цел. ве молиме оставете масажа со вашата e-mail адреса, така што ќе може да одговори побрзо.се разбира.ако не можете да го најдете производот треба ,ве молиме ги споделите со нас .Со цел да се спаси двете страни проверка на времето ние ви препорачуваме клиентот нудат јасна слика детали подобро (напред назад лево десен до надолу) откако ќе се потврди ние може да се направи ред со вас , сите што треба да направите е само да го направи чекор како што ви кажав . Answer : ___________________________ NOTE : 1 ве Молиме потврдете превозот адреса & телефон & име правилно , стоките ќе бидат испорачани според информациите што ви се нуди. 2.Ве молиме бидете сигурни дека информациите за контактот правилно, така што можеме да ве контактираме во време ако има нешто треба да контактира со вас. 3.превозот дена зависи од спонзор , ние не може да го контролира превозот дена . 4.Купувачот е одговорен за било кој данок и/или должност наплаќа од вашата земја. Ако ги локалните обичаи се задржи стоката.ве молиме контактирајте царинската да царинење asistant Позитивни. 5.Ако добиете стоки и ништо лошо ве молиме да ни остават целосна ѕвезда feeback.или имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас пред да ја напушти Негативни feeback. Се надеваме дека може да се изгради долг бизнис coperation односи!! сакате да имате среќен шопинг!

Главните карактеристики

Макс Мерен Опсег:
400 Bar & Над
Број На Модел На:
0~1.0 mpa (524601191926)

Избор на клиент