.

.

Брзо пристигнување ATTEN РЕКЛАМИ /GA1062CAL Дигитални Чување Oscilloscope 60MHz 1G 2 Каналот Дигитални Oscilloscope

Брзо пристигнување ATTEN РЕКЛАМИ /GA1062CAL Дигитални Чување Oscilloscope 60MHz 1G 2 Каналот Дигитални Oscilloscope

DEN 11683.00 DEN 12297.60

Пристапност
Во достапна форма


Common Specifications на ADS1000 CAL Серија
Заеднички Карактеристики На Сите ADS1000 CAL Серија Производи
Екранот
8x18 дели цел екран екранот
Канали
2
Вертикална Чувствителност
2mv-10v/div(1-2-5 Секвенца)
Вертикална Резолуција
8bit
Текст спојка
ВАШИНГТОН, AC, GND
Текст Максимален напон
400 V(Vpp)
Активирањето Видови
Edge, Пулсот, Видео, Падина, Алтернативни, Одложување
Активирањето Режими
Auto, Нормално, Еден
Активирањето Извор
CH1, CH2, Ext, Ext/5, AC Линија
Save/Recall
Обезбеди две групи референца бранови, дваесет и групи фати бранови и дваесет групи поставување внатрешни save/recall функција и USB флеш диск Save/Recall функција
Авто Мерка Видови
Vpp, Vmax, Vmin, Vamp, Vtop, Vbase, Vavg, Значи, Vrms, Crms, ROVShoot, FOVShoot, RPREShoot, FPREShoot, Freq, Период, се Зголеми време, Падот Време, +Ширина, -Ширина, +Обврска, Должност, BWid, Фаза, FRR, FRF, FFR, FFF, LRR, LRF, LFR, LFF
Курсорот мерка
Manual, Песна, Auto
Примерок Видови
Во Реално Време, Што Е Еквивалентно Време
Во просек
4, 16, 32, 64, 128, 256
Математика
+, -, *, /, Invert
FFT
Прозорец : Hanning, Hamming, Blackman, Правоаголни
Земање Поени : 1024 поени
XY Мод
Фаза на Грешка : +/-3 степени
Поддршка на земање мостри стапка : 25 KSa/s~100 MSa/s (во 1-2-5 секвенца)
Екранот Модел
Главни Прозорец, Прозорец Zoom, Се Тркалаат, X-Y
Менито На Екранот
2 Sec, 5 Sec, 10 Sec, 20 Sec, Бесконечна
Кожата
Класични, Модерни, Традиција, Содржаен
Јазикот На Екранот
Поедноставен Кинески, Традиционален Кинески, Англиски, Арапски, Француски, Германски, Руски, Шпански, Португалски, Јапонски, Корејски
Извор На Енергија Напон
100-240 VAC, 47 HZ-440 HZ, 50 VA Max, CATII
USB Host
Поддршка на USB флеш диск за складирање
USB Уред
Поддржува Pict Bridge компатибилните принтери и PC Далечински управувач RS-232
(1 : 1, 10 : 1)

Главните карактеристики

Бренд Име:
E+ERNE
DIY Материјали:
Електрични
Дигитални Канали:
2
Бендот Ширина:
60-99MHz
Големина На Дисплеј:
3.0 - 4.9 Инчи
Резолуција На Екранот:
128*64 Пиксели
Во Реално Време Земање Мостри Стапка:
200MSa/s
Број На Модел На:
GA1062CAL
Рекорд Должина:
1GMSa/s
Макс Бранови Фати Го Оценувате:
30,000 wfm/s
Е Батеријата Demountable:
Yes

Избор на клиент