.

.

10W еднофазен Микро менувач ac мотор за намалување на моторни 2Ik10RA-C 10 електрични мотори парчиња со контрола на брзината индукција опрема мотор

10W еднофазен Микро менувач ac мотор за намалување на моторни 2Ik10RA-C 10 електрични мотори парчиња со контрола

DEN 15120.00

Пристапност
Во достапна форма


Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !
Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, конкурентна цена,добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.
10 W еднофазен Микро менувач ac мотор за намалување на моторни 2 Ik10 RA-C 10 електрични мотори парчиња со контрола на брзината индукција опрема мотор
Главната Спецификации :
Мотор Мотор со gearhead Модел
Доведе Жица Тип На Моќ
W Напон
V Фреквенција
Hz Тековната
Оценет Вртежен Момент
m N.м Cid Излезна Брзина
вртежи во минута Излезен вртежен момент
Н. м 2 Ik10 RA-C 10 1 PH 220 50 0.13 48 без 7.5 3.0
Други напон на располагање за овој модел што се : 3phases,110 V
Други cid достапен и за овој модел : 3 : 1, 3.6 : 1, 5 : 1, 6 : 1, 7.5 : 1, 9 : 1, 12.5 : 1, 15 : 1, 18 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 36 : 1, 50 : 1, 60 : 1, 75 : 1, 100 : 1, 120 : 1, 150 : 1, 180 : 1;200 : 1
Pls ни ги испратите вашите потребни напон и cid остави порака.
simillar стил и датум како 2 Ik6 RA-В
Тие се лесни за инсталација и одржување.
Повеќе стоки ве молиме кликнете на линкот како што е подолу :
Ние можеме да дизајнираме според клиентите барања.
Ви благодариме за вашето внимание !
Повратни информации :
ти посакуваме се задоволни со вашето купување. кога трансакцијата е завршена, и ако сте задоволни со тоа, ве молиме оставете позитивни повратни информации и ние ќе го прават истото за вас. ние работиме многу напорно за вас 100% позитивни повратни информации .
Се разбира,кога имате некои прашања или ploberms во врска со нашите производи или услуги,ве молиме да ги споделите со нас ,ние ќе се потрудиме да го решат тоа.

Главните карактеристики

Излезна Моќност:
10W
Фаза:
Еднофазен
Тип:
Индукција На Моторни
Ефикасност:
ОДНОСНО 1
Фреквенција:
50Hz
AC Напон:
208-230 / 240 V
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Број На Модел На:
2Ik10RA-В
Заштита На Функција:
Капе-доказ
Почнувајќи Вртежен Момент:
50m.N.м
вратило тип:
Назабена Вратило/ Круг Окно
Тип:
ac мотор менувач
is_customized:
Yes

Избор на клиент