.

.

Бесплатен Превозот на курирската служба DHL или Fedex ! 2*Godox V860II-C E-TTL II Безжична 2.4 G Блиц на Камерата 9+ X1T-C Предизвика Комплет за Canon со Батерија

Бесплатен Превозот на курирската служба DHL или Fedex ! 2*Godox V860II-C E-TTL II Безжична 2.4 G Блиц на Камерата

DEN 22017.00 DEN 32861.28

Пристапност
Во достапна форма


Моќен & Погодно Li-ion Батерија
-Макс. На отворено : од 8 до 10 m / 26.4 G Li-ion Блиц на Камерата &X1 T-C Предизвика Комплет за Canon
Изгради-во Godox 2. 90 секунди на неактивен операција.
Господар & Роб Флеш
-Како господар флеш да предизвика Канон speedlites пр.
-Заборавете на тежок товар и неуредна батериите' полнење и ракувањето.
Безжична Функција : во TTL режим, Односот исклучен; во М режим, Флеш Сооднос(А Б В); Поддршка ГР (групирање на flash)
Контролирани Роб Групи : во ГР групирање на чекање, 5 (A/B/C/D/E); во Сооднос групирање режим, 3(А/Б/В)
Предавателот Растојание : >100 метри
Канал : 32 канали
Другите се :
Синхронизација со Задоцнување Сет : Поддршка (0-10ms, утврдени во единица на 100us)
Безжична Shutter Порака : Ресиверот може да се контролира камери за снимање преку 2,5 mm shutter ослободување интерфејс
Зум Поставка : фокусна должина може да се прилагоди преку предавателот
Дисплеј Панел : Широк LCD панел, осветлување вклучување/исклучување
Излезен Интерфејс : Предавателот : користете PC пристаништето на влез и излез; Приемник : користете 2,5 mm sync кабел за излез Firmware Надградба : Користење на Микро USB порта за надградба
Мемориска Функција : Прилагодувања ќе се чуваат од 2 секунди по последната операција и се опорави по рестарт
Предавателот Големина/ Тежина : 72x75x52(mm)/100g
2 x Godox V860 II-C флеш
2 x Li-ion батерија
2 x Полнач
2 x Мини стојат
2 x Заштита случај
Godox X1 T-C Предавател за Canon
.4 G : 100m
Канал : Оптички : 4(1, 2, 3, и 4); 2.) : Центар : 0.1 V/2000m Ah Li-на полимер Батерија
Рециклирање Време :
Целосна Моќ Трепка : прибл.
-Дозволи за USB ажурирање на фирмверот. Мастер единица прием агол : ±40° хоризонтално, ±30° вертикално;
2. (60 минути ако е поставено како роб)
Sync Активирање Режим : Hotshoe, 2,5 mm sync линија, Безжични контрола порта
Панел : Широк LCD панел, осветлување вклучување/Исклучување
Температура на бојата : 5600±200k
Големина : 64 76 x x 190 mm
Тежина без батерија : 430g
Тежина со батеријата : 540g
Модел : X1 C Предавател за Canon :
Тип : За Canon
Компатибилен со : Canon EOS камери(E-TTL II autoflash); Поддршка на сите камери кои имаат PC sync socket
Изгради-во Оддалечен Систем : 2.8 метри; Периферија : 0.
Повеќе Функции
-GN60 (m ISO 100 @ 200mm) и 22 чекори на излезна моќ (1/1-1/128)
-Поддршка TTL/M/Мулти/S1/S2 режими
-Auto/Manual зум главата од 20 до 200mm.) : Оптички : во затворен простор : 12 до 15 m / 39.4 G безжичен пренос
Модулација Метод : MSK
Напојување : 2*АА батерии
Изложеност На Контрола :
Прирачник Флеш : Поддршка
TTL Авто Флеш : E-TTL II
TTL Контрола :
Висока Брзина на Синхронизација (ХСС) : Поддршка
Флеш Компензацијата на Експозицијата (FEC) : Поддршка, ±3 запира 1/3 стоп на зумот
Флеш Изложеност Заклучување (FEL) : Поддршка
Фокус Помогне : Прирачник за отворен
Задна Завеса Sync : Никој
Моделирање Флеш : Поддршка, пукаше со камери длабочина на полето preview button
Безжичен Блиц : . (1/1 излез @ 200mm) : 60 (m ISO 100); 190(нозе ISO 100)
Флеш Покриеност : Прирачник/Auto Zoom (20-200mm) (14mm со широк панел)
Вртливата / Навалите флеш главата (отскокнување флеш) : 0~360°хоризонтално и -7°~90°вертикално
Флеш Времетраење : 1/300 да 1/20000 секунди
Изложеност на системот за контрола : E-TTL II autoflash и Прирачник флеш
Мулти Флеш : Обезбедени (до 100 пати, 199 Hz)
S1/S2 Оптички Роб Флеш : Да
Флеш Компензацијата на Експозицијата (FEC) : Прирачник ФЕВРУАРИ : ±3 запира во 1/3 запре зголемувања (Прирачник FEC и ФЕВРУАРИ може да се комбинираат)
FE Заклучување (FEL) : Да, со копче или копчето
Sync режим : High-Speed Sync (до 1/8000 секунди), Првата Завеса ја Синхронизирате, и Втората Завеса Sync
Безжична Флеш Функција : Master, Роб, Исклучување
Контролира Роб Група : 3 (А, Б, и В)
Пренос Опсег (Прибл.

Главните карактеристики

Екранот:
Yes
Пакет:
Yes
Извор На Светлина:
Ксенон
Бренд Име:
Godox
Извор На Енергија:
li-ion polymer батерија
Број На Модел На:
V860II-C Комплет
Температура На Боја:
5600+-200K
Тежина:
530g (with battery)
TTL:
Yes
Големина (WxHxD):
64*76*190MM
Компатибилен Камера Бренд:
CANON
Тип На Производ:
Блиц На Камерата За Полнење

Избор на клиент