.

.

10pcs/многу 3.3 V 5V 8 Канал Логика Ниво Конвертор Конвертирате TTL Двонасочно Меѓусебна Конвертирате Бесплатен Превозот

10pcs/многу 3.3 V 5V 8 Канал Логика Ниво Конвертор Конвертирате TTL Двонасочно Меѓусебна Конвертирате Бесплатен

DEN 1724.00 DEN 1915.20

Пристапност
Во достапна форма


10pcs/многу 3.3 V 5 V 8 Канал Логика Ниво Конвертор Конвертирате TTL Двонасочно Меѓусебно се Конвертира за Arudio Бесплатен Превозот
8ch Логика Ниво Автобус Transceiver Карактеристики 8 канали двонасочно напон превод помеѓу различни логика ниво, се преведе помеѓу Секира и Bx автоматски 4 пара на напојување интерфејси, поддржува повеќе ситуации Употреба tantalum кондензатори за моќ филтер, обезбедува поголема стабилност Напонско ниво : 1.8 V-6 V Димензија : 31.6 mm x 25.4 mm тоа Како да го Користите
Во случај на преведување помеѓу 3.3 V и 5 V систем : VCCA/VA поврзува да 3.3 V напојување VCCB/ВБ поврзува со 5 V напојување GND се поврзува со моќта негативен пол односно, две напојување треба да биде заедничко-основани со едни на други Кога се Секира има TTL 3.3 V текст, Bx ќе добиете TTL 5 V излез Кога Bx има TTL 5 V текст, Секира ќе добиете TTL 3.3 V излез НЕМА насока контрола на потребни Фотографии
Пакетот Содржи Логика Ниво Конвертор × 1
За голема количина ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за котација!

Главните карактеристики

Бренд Име:
Waveshare
Демо Одбор Тип:
Други
Број На Модел На:
логиката ниво конвертор
Дизајниран за:
малина пи
Напонско ниво:
1.8 V-6V
димензија:
31.6 mm x 25.4 mm
VCCA/VA:
се поврзува да 3.3 V напојување
VCCB/VB :
се поврзува со 5V напојување
Карактеристики:
4 пара на напојување интерфејси, поддржува повеќе ситуации
Features2:
8ch Логика Ниво Автобус Transceiver

Избор на клиент