.

.

Бесплатен Превозот Brix / Зид /Oe-Рефрактометар RHB-32DATC(Сина)

Бесплатен Превозот Brix / Зид /Oe-Рефрактометар RHB-32DATC(Сина)

DEN 1055.52

Пристапност
Во достапна форма


Сп ecification
l Мерен Опсег : 0 - 140 °Oe, 0 ? 32%Brix (Sacch.)
l Минимална Поделба : 1°Oe, 0.2%Brix
l Точност : ±1°Oe, ±0.2%Brix
l ATCCompensation Range : 10°C~30°C (50°F~86°F)
l Трајни и изграден за да трае долго
l Користи амбиентална светлина само што значи дека батеријата или извор на енергија не е потребно
l Тешки и лесни со своите алуминиумска конструкција
l Лесно да се фокусираат и калибрирање
l Точни тестирање резултати загарантирана
l Направени со највисоки и најдобрите квалитет на алуминиум & гума што го прави лесен
l Cushioned со мека & удобно не се лизга гумени
l Исклучително лесен-за-користење и калибрирање
l Опремен со Вграден-во ATC надомест Опсег (Автоматска Температурна Компензација) од 10° до 30°C за да се поправи температурни разлики во текот на употреба
l
Функција
Моделот е дизајниран за мерење на содржина на шеќер и °Oe на овошен сок (оригинал сок).
Додатоци се вклучени :
Pipette + 1pcs pipettes ***упатство за ракување***Мини-завртка возачот***Мека заштитна за носење
Гаранција :
Понуда 1 години гаранција
Политика на враќање Ако примите неисправни item(s),љубезно ве молиме да не известите во рок од 7days. Ние ќе ви помогнеме во враќањето на точка(а) за замена. Неисправни точка(а) мора да се врати во целост со спакувани материјал без да се користи. Враќајќи се неисправни item(s) ќе биде на купувачот и трошок.Откако ќе го добиете вашиот врати единица, Ние ќе ги испита единица во рамките на 7days.Потоа ќе ви испрати нова цена-бесплатен замена единица. Сопствени Даноци мала парцела ќе биде помалку веројатно да се наметнуваат даноци или давачки од страна на царинската управа.Увозни давачки, даноци и други давачки што не се вклучени во точка цената на превозот цена. Тоа е купувачот одговорност кога incured. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. Повратни информации политика, Ние ќе остави Позитивни Повратни информации по уплата е beenreceived. Вашето мислење е исклучително важно tous.Ако не сте задоволни со нашата предмети. Не заборавајте да ни даде 5 започнете со повратни информации.

Главните карактеристики

Brix Опсег:
0 - 140 'Oe, 0 - 32%Brix (Sacch.)
Употреба:
Шеќер
Мин. Div.:
1'Oe, 0.2%Brix
Brix Мин. Div.:
1'Oe, 0.2%Brix
Точност На Мерење На:
+/-1'Oe, +/-0.2%Brix
Тежина:
160g
Мерен Опсег:
0 - 140 'Oe, 0 - 32%Brix (Sacch.)
Големина:
200mm
Број На Модел На:
RHB-32DATC(Сина)
производи потекло:
Кина
Производи име:
ФОБ цена Brix / Зид /Oe-Рефрактометар RHB-32DATC
производи големина:
200mm
производи тежина:
165g
производи бои:
Сина
производи серија:
рефрактометар

Избор на клиент