.

.

Менгеме Multimeter Дигитални Voltmeter Ammeter Ampermeter Ohmmeter Multimeter Volt AC DC Струја Напон Електронски Тестер Менгеме

Менгеме Multimeter Дигитални Voltmeter Ammeter Ampermeter Ohmmeter Multimeter Volt AC DC Струја Напон Електронски

DEN 753.60

Пристапност
Во достапна форма


AC DC Струја Напон Тензија LCD Електронски Дигитални Multimeter Тестер 180 V-400 V
Состојба : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет!!!
Карактеристики :
-Ова е Корисна батерија управувана Multimeter електронски дигитален тестер менгеме.
-Открива Живеат Жица Функција.
-Целосна Заштита Од Преоптоварување.
-Земање на мостри 2 Читања во секунда.
-Data Hold Функција за лесна за читање.
-Ниско Ниво На Батеријата Индикатор.
-Трајни
-Приказ јасно
-Висока тестирање на точноста
Општи Спецификации :
-Мини Упатство Менгеме Метар : DT-3266 L
-Max дисплеј : 1999), Auto поларитетот екранот
-Во живо Жица Тест : 180 V-400 V
-Експрес Функција Дисплеј : 1999
-Вилицата Калибрација : 25mm
-Општи Карактеристики на Батеријата Тип : 2 x 1.5 V (ААА) Батерија (Вклучени)
-Димензија : 17.5 x 5.5 x 2.6 cm
-Нето Тежина : 112g
Технички спецификации :
-DC Напон : 600 V
-AC Напон : 600 V
-AC Струја : 20 A~600 A
-Отпор : 2 KΩ~2 MΩ
-Фаза Индикација : (50 Hz)
-Во живо Жица Тест : 180 V~400 V
-Експрес Функција Дисплеј : 1999
-Спектар, Одберете : Прирачник
Пакет Се Вклучени :
1 x Менгеме Метар
1 x Тест Доведе
2 x AAA Батерија

Главните карактеристики

Работен Режим:
Други
Бренд Име:
ZEAST
Мерење Capacitance Опсег:
Други
Димензии:
Други
Мерење Inductance Опсег:
Други
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
Други
Мерење На Струја Опсег:
Други
Мерење На Напон Спектар:
Други
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Мерење На Отпор Опсег:
Други
Температурата На Работа:
Други

Избор на клиент