.

.

Моден Традиционален Кинески Класичен Фустан Жените Мини Qipao Лето Секси Гроздобер Краток Cheongsam Цвет за Партијата Облечи

Моден Традиционален Кинески Класичен Фустан Жените Мини Qipao Лето Секси Гроздобер Краток Cheongsam Цвет за Партијата

DEN 960.00 DEN 1744.32

Пристапност
Во достапна форма


вклучува : cheongsam
Топло Prompt
Ова е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .
Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,
Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !
Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експрес
Ве молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на време
ако пратката може да се ' t пристигнат на време . Ќе контакт со вас .
Ако не го направите тоа ние не презема никаква одговорност
За било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!
Големина на Табела (Азија Големина )/Единица (CM)
Големина(cm)/Етикетата
Рамо
Биста
Половината
Хип
Должина
S
35
84
70
88
88
М
36
88
72
94
90
L
37
93
76
96
92
XL
40
96
80
100
94
XXL
41
100
84
106
96
Answer : ___________________________ Note : (единица : cm 1cm = 0.39 инчи )
Ознака Големина е Азија големина , ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен единицата за избор на правото големина .
Како различни мерни методи . Pls прифати грешка околу 2-3cm (Околу 1 Инч )
ПС : ако имате малку масти , pls изберете поголема големина .
На соодветна возраст е само предложи , кога можете да изберете ,ве молиме да се напомене големина во детали

Главните карактеристики

Големина:
S, M, L, XL, XXL
Традиционален Кинески Облека:
Cheongsams
Ткаенина Тип:
Worsted
Број На Модел На:
D1547
Бренд Име:
Daxico
Материјал:
Полиестер,Памук
Cheongsam должина:
краток cheongsam
Категорија На Производ:
cheongsam
боја:
Сино / вино црвено / Rose Red / црвена
Големина:
S,M,L,XL,XXL
Применливи пол:
Женски
Возраст Заградата:
Возрасни
За сезоната:
Пролет, Лето, Есен

Избор на клиент