.

.

24v 12v Универзална Дигитални Автомобил Voltmeter Мотор Led Voltmeter Панел Водоотпорен Volt Метар Мерач Мотоцикл Авто Мотор

24v 12v Универзална Дигитални Автомобил Voltmeter Мотор Led Voltmeter Панел Водоотпорен Volt Метар Мерач Мотоцикл

DEN 552.00 DEN 777.12

Пристапност
Во достапна форма


24v 12v Универзална Дигитални Автомобил Voltmeter Мотор Led Voltmeter Панел Водоотпорен Volt Метар Мерач Мотоцикл Авто Мотор
Карактеристики :
Универзално одговара на повеќето DC 12 V/24 V Мотор, Автомобил, Брод, АТВ,Camper, Каравани, Патување Приколка итн.
Мини големина и лесно да го инсталирате, одлична за проверка на Напон.
3-цифри Дисплеј, Сини LED дигитален дисплеј цевки.
Водоотпорен дизајн, монтажа на панел со 1-1/8"" дупка, 0.25"" дебела, најлонска задржување на орев има метар во место.
Се користи за следење на складирање-батеријата напон, со обратна врска заштита.
Навремено да ја сфати состојбата на батеријата напон.
Известува кога напонот ќе стигне до 15 V/30 V.
Спецификации :
Meterial : ABS
Боја : Црна
Напонски Мерен Опсег : 5 - 15 V (Сина дигитален дисплеј)
Флеш Сигнализација : 15 V,30 V
Навој Дијаметар : 28mm / 1.1""
Пакет се вклучени :
1 x Автомобил мерач voltmeter

Главните карактеристики

Бренд Име:
Urbanroad
Име На Модел:
дигитални автомобил voltmeter
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
6cm
Објектот Ширина:
4.3cm
Објектот Висина:
4cm
Објектот Тежина:
0.6kg
Објектот Дијаметар:
2cm
Материјал Тип:
Пластични
Специјални Функции:
Водоотпорен

Избор на клиент