.

.

Сребрени Влакна EMI Оклопна Ткаенина Antiradiation Ткаенина Ткаенина Проводници

Сребрени Влакна EMI Оклопна Ткаенина Antiradiation Ткаенина Ткаенина Проводници

DEN 907.20

Пристапност
Во достапна форма

Сребрени влакна полиестер ткаенини
Производ Бр. : YSILVER1#
Состав : 54%сребро fiber46%полиестер
Ширина : 150 CM
Боја : сребро сива
Функција : заштита од Радијација
Се користи за : заштита од Радијација платно
Спецификации
ЕМИ Заштитен Материјал
Antiradiation Ткаенина
Сребрени Влакна Ткаенини
Проводен ткаенина
Технички податоци :
Слабеењето : 10 M-3 G Hz 45-55d B
Површината спроводливост :
Оклопна опсег : 10 MHz~3 GHz
Нега :
Машина перат со студена вода(под 30 centi-степен)
Не железо
Не белење
Без хемиски хемиско чистење
НАПОМЕНА : се продаде објектот е метри,а не од страна на метар,1 метри е за 66 cm долги,на ткаенина ширина е 150 см.

Главните карактеристики

Бренд Име:
БЛОК EMF
Техника:
Ткаени
Стил:
Plaid
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Обложени
Функција:
Зрачење-Отпорен На
Ширина:
150cm
Велур Ткаенина Тип:
no
Плетени Тип:
Ткаени
Материјал:
На сребрени влакна полиестер
Nonwoven Техника:
Ткаени
Тип:
На сребрени влакна полиестер
Број На Производ:
YSILVER1#
боја:
сребро сива
Ширина:
150cm
Тежина:
78g/метри
fuction:
заштита од радијација
Технологија:
Ткаени
Материјал:
На сребрени влакна полиестер
користат за:
заштита од радијација платно

Избор на клиент