.

.

4 инчен Двоен Ред Дијамант Мелење Првенство Тркала Арбор 3/4-5/8 за Бетонски Тули ILOVETOOL

4 инчен Двоен Ред Дијамант Мелење Првенство Тркала Арбор 3/4-5/8 за Бетонски Тули ILOVETOOL

DEN 709.92

Пристапност
Во достапна форма


4" Двоен Ред Мелење Дијамант Мелење Првенство Тркала (Арбор 3/4" - 5/8") Диск Paver Бетонски Тули Ѕидани
Опис На Производот :
Квалитет : Стандард Одделение
Состојба : Нова
Дијаметар : 4" (100 mm)
Нема. на Сегменти : 14 Парчиња
Арбор Големина : Арбор 3/4"(20mm) - Со черупка 5/8" (16mm)
Примена : Бетон, Ѕидарија Материјали
Сечење Метод : Користете Влажна или Сува
Количина : 1 Парче
Максимална ВРТЕЖИ во минута : 15,200
За Користење Со : Висока Брзина Агол Мелница или Мелење Машина Објект СОСЕМА НОВ Двоен ред дизајн за потешки материјал отстранување Одличен за длабоко падини и груб површината мелење на бетон и ѕидани материјали Лесни и вибрации-бесплатна дизајни во голема мера се намали оператор замор попродуктивни од конвенционалните абразиви Голема вредност при ниски однапред трошоците Користат мокри или суви
Редовен Воздушен поштенски од Кина во Светот и трае 8-25 денови за испорака до вашиот дом
Ние ќе испрати вашата нарачка во рок од 1-2 дена по плаќање е примена и да се расчисти. Ве молиме да ги споделите со нас, ако сте во потрага за други додатоци или хардвер. Треба да имате било какви прашања, ве молиме контактирајте ме директно.

Главните карактеристики

Бренд Име:
ILOVETOOL
DIY Материјали:
Облицовка
Тип:
Абразивни Блок
Број На Модел На:
100mm*20
Големина:
4inch
Дијаметар:
4 (100 mm)
Модел:
дијамант мелење купот на тркала
Арбор дупка:
Арбор 3/4(20mm) - Со черупка 5/8 (16mm)
Земја/Регион на Производство:
Кина
MPN:
не се применува
UPC:
не се применува

Избор на клиент