.

.

4pcs/многу EMAX ES9258 Метал Опрема Дигитален Серво 27g/ 2.5 kg/ 0.05 дик за rc хеликоптер трговија на Големо Dropship

4pcs/многу EMAX ES9258 Метал Опрема Дигитален Серво 27g/ 2.5 kg/ 0.05 дик за rc хеликоптер трговија на Големо

DEN 2452.00 DEN 2608.32

Пристапност
Во достапна форма


На EMAX ES9258 метал серво е со висок квалитет и идеален за РК 450 Хеликоптер Опашка. Спецификациите се многу импресивни, масите на вртежен момент, одлична брзина, совршен за голем хеликоптери. Се снабдува со монтажа хардвер и дополнителни серво излез оружје.
Карактеристики :
100% сосема нов.
Висок квалитет, идеален избор за РК 450 Хеликоптер Опашка.
Со лого, масите на вртежен момент, одлична брзина, уредот го поставите и случајот се супер тешко.
Вклучува серво рогови и монтажа завртки.
Спецификации :
Сигнал : Дигитални
Напон : 4.8~6 V
Брзина @ 4.8 v : 0.08 дик @ 60 сте.
Вртежен момент @ 4.8 v : 2.5 kg.cm
Големина на : 34.95 * 30.1 * 14.9 мм
Тежина : 27g
Приклучете се достапни : available : FUT;JR
Пакет информации :
Пакет големина : 6.0 * 5.5 * 3.5 cm / 2.4 * 2.2 * 1.4 во
Пакет тежина : 44g / 1.6 оз
Картонска кутија
Пакет Содржина : 100% Сосема Нов
4 * EMAX ES9258 метал дигитални серво

Главните карактеристики

Бренд Име:
EMAX
Материјал:
Метал
РК Делови и Accs:
Servos
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Servos
За Возило Тип:
Хеликоптери
Број На Модел На:
THC000400
Технички параметри:
Вредност 2
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
Servos
Четири тркала Атрибути:
Servos
Алатка Материјали:
Servos
Радио Контрола Стил:
РК Модел

Избор на клиент