.

.

TP-Link 300MBbps Затворен Ѕид Вграден Безжичен WiFi Рутер repeater TL-AP300I-DC АП Безжична Пристапна Точка 9VDC/0.6 DC моќност

TP-Link 300MBbps Затворен Ѕид Вграден Безжичен WiFi Рутер repeater TL-AP300I-DC АП Безжична Пристапна Точка 9VDC/0.6

DEN 864.00 DEN 959.52

Пристапност
Во достапна форма

TP-Link TL-AP300 I-DC 300 Mbps Ѕид Вградени 86 Панел Безжична АП Рутерот за Безжичен Wifi Пристапна Точка 9 VDC/0.6 DC напојување во Ѕидниот ап
Професионален дизајн за хотелот и дома декорација производи Wi Fi точка за пристап, да обезбеди на корисниците со лесен WLAN обезбедувач на користење на стандардни 86 кутии, со постоечката зграда структура, без да одзема повеќе време и трошоци, можете лесно поставување на безжична мрежа се заврши .
1.11 N безжична технологија, 300 Mbps wireless брзина
2.има ОДГОВАРА на владата и МАСТИ чекање,изберете режим според средина
3.како 86 тип на панел,може да се инсталира директно на 86 тип на мрежа кутија
4.9 VDC / 0.6 ЕДЕН адаптер за напојување,без дополнителни Рое прекинувачи,ниски трошоци за поставување на безжична мрежа
5.еден RJ45 и еден RJ11 порта на задната страна,лесно да го инсталирате
6.може да поддржува 8 SSID,може да се постави различни SSIDs со различни мрежни дозвола
7.Automatic channel избор, може да се прилагоди на моќ
8.покриеност на радиус од 10 метри или 6 соби во хотелот
300 Mbps високи перформанси на безжични, за мобилните уреди за да се обезбеди адекватно безжичен опсег
Со мобилен телефон, таблет Компјутери, лаптоп компјутери и други мобилни уреди повеќе и повеќе пристап до безжични мрежи, безжичниот мрежен пропусен опсег побарувачката е добивање повисоко и повисоко. TL-AP300 I-DC користи 802.11 N безжична технологија, безжични стапки до 300 Mbps, за да се исполнат повеќе опрема пристап, и за секој уред за да се обезбеди повисок безжичниот сообраќај. Поддршка за безжичен канал автоматско прилагодување, за да се избегне мешање со иста фреквенција, и може рачно да се приспособат на пренос на енергија големина, со цел да се постигнат најдобри безжична покриеност.

Главните карактеристики

Безжичен Протокол:
802.11 n
Број На Модел На:
TL-AP300I-DC
Бренд Име:
TP-Link
Пакет:
No
Големина:
868634mm
Напојување:
9V DC/0.6 DC напојување
Со Модем Функција:
Масти АП и се Вклопуваат АП
Стандарди И Протоколи:
802.11 n.802.11 г. 802.11 b.TCP/IP.DHCP на владата.
Фреквентен Опсег:
2.4 Ghz
Интерфејс:
1RJ45 Порта 1RJ11 Порта
Максимална безжична брзина:
300Mbps
Безжичната Безбедност:
WEP.WPA.WPA2.WPA-PSK.WPA2-PSK

Избор на клиент