.

.

Планетарните редуктор 42mm дијаметар за 775 DC мотор се користи сооднос 11:1 или 16:1 или 20:1 може да се избере

Планетарните редуктор 42mm дијаметар за 775 DC мотор се користи сооднос 11:1 или 16:1 или 20:1 може да се избере

DEN 1147.20

Пристапност
Во достапна форма

Планетарните редуктор 42mm дијаметар за 775 DC мотор се користи сооднос 11 : 1 или 16 : 1 или 20 : 1 може да се избере
Оваа cid е 11 : 1 16 : 1 20 : 1 26 : 1. Ние, исто така имаат gearbox3 : 1, 4 : 1, 81 : 1, 104 : 1, 325 : 1 415 : 1 527 : 1 за корисници, ве молиме проверете други линкови или контактирајте со нас ако е потребно Други однос . Опрема raio 38 : 1 64 : 1 129 : 1 126 : 1 без резерва и ќе биде потребно повеќе време. Ве молиме контактирајте со нас ако е потребно. Вклопуваат со 775 DC мотор , менувачот само! Ако ви треба опрема кутија со моторни заедно, контактирајте со нас! Следново е 775 DC мотор и редуктор линк производ сајтот :
Следново е производ на редуктор :
Планетарните опрема единица димензии за инсталација и преглед :
L=49mm
Планетарна опрема единица може да биде опремен со 775 DC мотор (моторни вратило должина 18mm, шеф пречник од 15mm, инсталација дупка центар растојание 29mm), 775 моторни излез вратило цртежи се како што следува :
На 775 моторни бунари со дијаметар е 5мм.

Ве молиме да бидете трпеливи за да го прочитате известување подолу :
Штиклирај ги нештата пред потпишување со курирска кога ќе го примите пакетот. Ако се оштетени, pls одбие да го потпише и контактирајте со нас веднаш.

Главните карактеристики

Број На Модел На:
ПЛАНЕТАТА МЕНУВАЧОТ 42XG16-20
Текст Брзина:
/
Излезен Вртежен Момент:
Номинална дозволиво load3N.М, веднаш е дозволено да се вчита 12N.М.
Gearing Аранжман:
Планетарните
Номинална моќност:
/
Излезна Брзина:
променлива брзина како различни cid
Користат За:
775 DC мотор употреба
Внатрешниот прстен опрема материјал:
челик заби
Излез имајќи форма:
Топката имајќи
Axial царинење:
е помало или еднакво на 0.02 mm
Cid:
11
Структура:
планетарните менувачот
Радијална Оптоварување:
е помало или еднакво на 40N
Axial Оптоварување:
е помало или еднакво на 10N
Радијална јаз:
е помало или еднакво на 0.04 mm
Планетарните редуктор должина:
49mm

Избор на клиент