.

.

FCFB Целосна Карбонски Влакна MTB патот Велосипед Handlebar mtb планински велосипед Рамен пораст свиткана бар 31.8*700/720/740/760mm bicicleta

FCFB Целосна Карбонски Влакна MTB патот Велосипед Handlebar mtb планински велосипед Рамен пораст свиткана бар

DEN 907.00 DEN 1353.60

Пристапност
Во достапна форма


Dongguan Сити Star Јао Велосипед Велосипед Co. 40% од светската карбонски влакна прачки се изработени од карбонски влакна.8 mm 【Материјал】:T700 Висока јаглерод 【Надворешноста】:3 K Ткаат 【Препорачуваме】:MTB велосипед
Помина EN 14766,EN14781 Стандарди и ЈАПОНИЈА JIS Стандарди.
【Бренд 】:FCFB ПРЕПРАТЕНА јаглерод MTB handlebar
【Боја 】 : 12 боја (сјај /мет) 【Тежина】:рамни : 115g±5g (620 мм) / пораст : 115g±5g (620 мм) 【 Големина 】:580/600/620/640/660/680/700/720/740/760 mm 【Зафат менгеме】: 22. Други спортски апликации вклучуваат во хокеј на мраз стапови и ски столбови. сила, ре-кредит, да ги задржи на договор, за да се обезбеди квалитетот на производот,. На коефициент на топлинска спроводливост се намалува со зголемување на температурата и е негативен (0. [11] Три важни апликации во спортот се лилјак и рекет рамки. 1 K карбонски влакна цевка како резултат на одделение од јаглерод жица, смола составот, густината на јаглерод крпа, лиење под притисок и температура процеси се многу строги, 1 K јаглерод платно цена е 3 K јаглерод крпа 3 пати. Карбонски влакна е исто така се користи во морепловството, веслање и други морски спорт. Карбонски влакна е јаглерод материјал се со силна затегнувачка цврстина и влакна мекост и machinability. Специфичен топлински капацитет на јаглерод влакна е генерално 7.111 mm (200 g) и 0. Тоа се прави на ронлив графит microcrystal и други органски влакна по axial насока на влакна куп, на карбонизација и graphitization на microcrystalline графит материјал. Карбонски влакна коефициент на термичка експанзија и други влакна, тоа има карактеристики на anisotropy. Густина на околу 1,5 до 2. Производството на карбонски влакна риболов целиот свет е околу 20 милиони евра годишно.0 g по кубен сантиметар. Специфичниот отпор на карбонски влакна зависи од видот на влакната, и во 25 C, високиот modulus е 775, и на висока јачина на карбонски влакна е 1500 по сантиметар. Карбонски влакна кои се користат во дневни потреби, како што се аудио, Yuba, греалки и други апарати за домаќинство апарати и мобилни телефони, лап-топ компјутери и други електронски производи, исто така може да се види на карбонски влакна фигура. Се проценува дека производството на лилјак секоја година на 34 милиони евра. Ова резултира во највисоката специфична сила и специфични modulus од карбонски влакна во сите високи перформанси влакна. Генерално, по висока температура graphitization од 3000 ℃, густината до 2.0 грама по кубен сантиметар, кои во прилог на оригиналниот жица структура, кој главно е детерминиран од carbonization температура. Тежина е најлесниот 1 K јаглерод крпа, карбонски влакна рамка за велосипед, tripod основна употреба 3 K јаглерод крпа. Капацитетот на пазарот на рекет рамка е околу 6 милиони евра годишно.
Dongguan Сити Star Јао Велосипед Co. Карбонски влакна е широко се користи во градење на мостови и тунели и други структурни типови, структурна форма на засилување поправка и сеизмички арматура и јазол структура засилување.90) паралелно со влакна насока и позитивни (32 22) нормално на влакна насока. Карбонски влакна текстил, исто така познат како на карбонски влакна текстил, карбонски влакна текстил, јаглерод крпа, карбонски влакна ткаенини, карбонски влакна појас, карбонски влакна лист (prepreg крпа). Заедно со неговата мала тежина, неговата тежина е дури и полесни од алуминиум, за помалку од 1/4 од челик, железо е 20 пати посилна од силата. Карбонски влакна текстил е еден начин на карбонски влакна производи, обично 12 K карбонски влакна ткаење свила. Во споредба со титаниум, челик, алуминиум и други метални материјали, карбонски влакна во физички својства на голем интензитет, со голема modulus, ниска густина, линеарен коефициент на експанзија и други карактеристики, може да се нарече цар на нови материјали.

Главните карактеристики

боја:
Црвено 600mm, Црвена 620mm, Црвена 640mm, Црвена 660mm, Црвена 680mm, Црвена 700 мм, Црвена 720mm, Црвена 740mm, Црвена 760mm, Glod 600mm, Glod 620mm, Glod 640mm, Glod 660mm, Glod 680mm, Glod 700 мм, Glod 720mm, Glod 740mm, Glod 760mm
Компоненти:
Handlebar
Број На Модел На:
1
Употреба:
Децата' Велосипеди,BMX,Круизери
Ширина:
601 - 700mm
is_customized:
Yes
Материјал:
Јаглерод Влакна
Бренд Име:
FCFB
менгеме дијаметар:
28.1 - 29.5 mm
Тип:
Се проголта облик на Handlebar

Избор на клиент