.

.

Xionel 4.5 W Соларен Панел Соларна LED осветлување систем-2W LED светла,3.7 V/5000mAhLithium Батерија, USB Порта со Мобилен Телефон Полначи

Xionel 4.5 W Соларен Панел Соларна LED осветлување систем-2W LED светла,3.7 V/5000mAhLithium Батерија, USB Порта

DEN 3306.00 DEN 4032.00

Пристапност
Во достапна форма


Xionel 4.5 W Соларен Панел Соларна LED осветлување систем-2 W LED светла,3.7 V/5000m Ah Lithium Батерија, USB Порта со Мобилен Телефон Полначи
Соларни Мобилни Светло Систем :
Оваа соларна мобилни осветлување систем се состои од соларен панел, контролер со премиум литиум батерија внатре, LED светилки и поврзана со каблите. Тоа карактеристики на доброто на животната средина пријателски, сигурно, лесно да го инсталирате, разновиден комунални услуги, широко се користат за диви и домашни осветлување.
Спецификации :
соларен панел : Polysilicon 5 V, 4.5 W
Извор на светлина : 2 W LED светилки
Капацитетот на батеријата : 3.7 V/5000m Ah
Lumens : 110 LM/W
Боја : бела
Време на полнење : 4.5 mph.
Работно Време : 6-9h.
Материјал : Пластични+ алуминиумски легури+Q235
Големина : 24*19*9cm.
Карактеристика:
1. Соларни Illuminations нуди овој Сончев Затворен Осветлување Систем. Идеална за дома, канцеларија, кабината, приколка, засолништа и слично.
2. Две супер-светли LED светло,батерија вклучени.
3. Светлината ќе го осветлуваат за повеќе од 8 часа, во оптимални услови. Се снабдува со далечинскиот управувач за да го вклучите светлото за вклучување/исклучување.
3. Нема потреба за електричар, 12 Volt (низок напон) систем, сите plug & play конекции, брз и едноставен за инсталирање.
4. Тоа е совршен избор за кампување, риболов, земјоделство или anyplace без електрична струја.Тоа е исто така дополнително осветлување за итни случаи и затворен.
5. Контролорот кутија има литиум батерија внатре.На inicator светлина на полето го прикажува количеството на енергија што се зачувани.Зелено светло значи блиску до целосна
6. Моќта на екранот индикатор за светло : моќта на батеријата паѓа во 4 категории(од ниво 1 власта блиску до нула до ниво 4 блиску до целосна моќ) : Моќ ниво 1-црвено светло треперење; Енергетско ниво 2-црвена светлото да остане вклучено; Енергетско ниво 3-портокалова светлото да остане вклучено; Енергетско ниво 4-зелено светло останува на。
Систем Додатоци :
* 2 pc 5 метри жица за секој од 2 W LED светло со ON/OFF прекинувач. Соларен панел со 5 метри жица.
* 2. 1 pc на мобилен телефон полнење жица,1 метар долг, со обичните андроид приклучокот.1 компјутер од конвертор приклучок за Iphone 4, 1 компјутер од конвертор приклучок за Iphone 5.
* 3. 2 парчиња Прислушување завртки, 2 парчиња пластични сидро.

Главните карактеристики

Број на Панели:
1
Бренд Име:
xionel
Тип:
Соларни Ќелии
Количка За Соларен Панел:
No
Број На Модел На:
SE-5V4.5W
Флексибилни Соларни Панел:
No
Материјал:
Поликристални Силикон
Големина:
240x190x90mm
Max. Моќност:
4.5 W
is_customized:
Yes
Номиналниот Капацитет:
5000mAh
Тип на Сијалица:
LED
Wattage:
3.7 watts
Извор На Енергија:
Батерија/Сончевиот
Соларен Панел:
Polysilicon 5V 4.5 W

Избор на клиент