.

.

Logitech Безжичен Глушец M545

Logitech Безжичен Глушец M545

DEN 1204.00 DEN 1338.24

Пристапност
Во достапна форма

Информации За Производот
Погледнете поголеми ги Истакнува Двата палецот копчиња за брз пристап до почетниот Екран и Десктоп Моќен мулти-функција скролувајте тркала 18 месец на животниот век на батеријата помеѓу промените** Мал plug-и-заборавајте USB безжичен приемник Прецизност ласерски-одделение оптички сензор Работи со Windows и Хром оперативен СИСТЕМ компјутери Logitech Безжичен Глушец M545 Напор, природни навигација така може да се поефикасни во Windows 10
Windows 10? Лесно. Кликнете на палецот копчето за да се префрлате помеѓу почетниот Екран и вашиот Десктоп. Навалување на Dual-Оска на тркалото на лево или десно за да ја активирате Стан Switcher или Шарм Бар.* Со новиот Безжичен Глушец M545, Windows 10 е во вашата команда.
* Прилагодување бара Logitech Set Point софтвер, достапен за преземање на logitech веб-сајт.
** Животниот век на батеријата може да се разликуваат врз основа на корисникот и компјутерски услови.
Видите поголеми
Видите поголеми
Видите поголеми
Дополнителна контрола каде што ви треба
Две палецот копчиња прават тоа полесно и побрзо да се завршат работите. Тие се пре-програмирани за Windows 10 во почетниот екран и Десктоп комутирачки функции, но може да бидат конфигурирани да го прават токму она што го сакате од нив да*.
* Прилагодување бара Logitech Set Point софтвер, достапен за преземање на logitech веб-сајт. Повеќе моќни скролувајте тркала
Dual-Оска на тркалото е оптимизиран за непречено вертикална лизгање нудејќи повеќе моќ и контрола од традиционалните скролувајте тркала. За навалување на столбот на управувачот на десно за да веднаш пристап на Стан Switcher. Тилт лево за да ја активирате Шарм Бар.* Можете да добиете брз пристап до вашите отворени апликации, како и универзалната алатки како Пребарувате, Споделувате и Старт Менито. Вклучете го. Заборавете на тоа.
Logitech е најмалите-некогаш безжичен приемник практично исчезнува во вашиот компјутер преку USB порт. Нема потреба да го исклучите кога ќе се движат наоколу. Па тоа е идеален за преносни компјутери како лап-топ компјутери и Ultrabook уреди. Плус, тоа е Обединувачки-подготвени, па лесно можете да додадете некој компатибилен тастатура, број подлога или глувчето—без да се расправаме на користење на повеќе примачи.
Видите поголеми
Видите поголеми
Видите поголеми
Екстра-долго траење на батеријата
Практично се елиминира батеријата промени до 18 месеци** на власта од една АА. Автоматски режим на спиење и За вклучување/Исклучување помогне да се заштеди енергија. И ниска моќ индикатор светлото елиминира изненадувања.
** Животниот век на батеријата може да се разликуваат врз основа на корисникот и компјутерски услови. Точка и кликнете со прецизност
Ќе можете да уживате прецизна контрола на курсорот на само за било која површина—од локалните кафе е метални маси на вашата плочка countertops на вашиот полиран дрвна маса—благодарение на ласерски-одделение, напредни оптички следење. Не незгодно touchpad или глувчето за подлога потребно. Дизајниран за удобност
На contoured форма поддржува вашата рака и сите команди се на дофат на вашите прсти. Значи вашата страна се чувствува удобно, дури и за време на долгите часови на работа на компјутер. Компатибилност Она што ви треба, Системот за барања Windows 10 или подоцна, Windows 8, Windows RT, Windows 7, Windows Vista, Chrome OS, или Linux Кернелот 2.6+ USB порт Она што е во кутијата
- Глувчето
- Logitech Обединувачки пико приемник
- 1 АА батерија
- Корисничка документација

Главните карактеристики

Рака Ориентација:
Двете Раце
Бренд Име:
Logitech
Тип:
2.4 Ghz Безжична
Број на Ролки:
1
Бруто тежина:
75G
DPI:
1000
Времето на пазарот:
Април-13
Број На Модел На:
M545
Стил:
3D
Број на Копчиња:
5
Пакет:
Yes
Операцијата На Владата:
Opto-електронски
Моќност Тип:
Батеријата
Logitech Модел:
M545
Интерфејс Тип:
USB
Производи Статус:
Акции
Wi-Fi Опсег:
10m
Метод На Следење На:
Оптички
Оптичка Резолуција:
1000 DPI
Безжична Технологија:
2.4 Ghz

Избор на клиент