.

.

Слободен Испорака на Високо квалитетни 7W Dimmable Површината Монтирани LED вградна светилка со Висока Lumens Топло Ладно Бела 12W led место светло CE & RoHS

Слободен Испорака на Високо квалитетни 7W Dimmable Површината Монтирани LED вградна светилка со Висока Lumens

DEN 15120.00 DEN 21600.00

Пристапност
Во достапна форма


Висока Моќност 7 W/12 W Dimmable LED Одредување на светлината Led Таванот светлина Гаранција 2 години AC85-265 V
Спецификации :
Број на модел : 7 W LED ОДРЕДУВАЊЕ на СВЕТЛИНАТА
Димензија : 56mm*56mm*H58mm(7 W) / 80mm*80mm*H58mm(12 W)
Таванот Светлина souce : Висока моќност LED
Текст Votage : AC 85-265 V / 50-60 HZ
LED Lumens : 90~100 LM/W
Прозрачна Флукс : 90~100 LM/W
Температура на бојата : 2800-3200 K/4000-4500 K/ 6000-7000 K
Боја : Топло Бела/Природна Бела/Кул Бело
Животен век : >50000hours
Зрак Агол : 120 степен
CRI : Ра≥85
Фактор На Моќ : ≥0.9
Материјал : Алуминиум Топлина Мијалник, ABS Пластика Прстен
Работна Температура"(WT) : -20-65(Ta=25)
Животната средина Температура(ЕТ)-20-80
Без УВ или IR Зрачење
IP Код : IP40;
Сертификат : CE, Rohs;
Школка во Боја : Бела школка

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
7W, 12W
Гаранција:
2 години
сертификација:
CE,ССА,RoHS
Напон:
90-260V
Примена:
Foyer
Извор На Енергија:
AC
Бренд Име:
ROSTSTAR
Број На Модел На:
Osstar-368
Е dimmable:
Yes
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Моќ Толеранција:
1%
Материјал:
Алуминиум
Извор На Светлина:
заштеда на енергија
Боја На Каросеријата:
Бела

Избор на клиент