.

.

custom size позадина 3d фото позадина дневна соба mural градот улица гулаб сликарство троседот во ЖИВО позадина позадина за 3d ѕид

custom size позадина 3d фото позадина дневна соба mural градот улица гулаб сликарство троседот во ЖИВО позадина

DEN 795.00 DEN 1472.64

Пристапност
Во достапна форма

Подготви алатка . Пишам исклучите намали дел од Panel 2. на средината на преклопување дел , се сече и се лупам исклучување на вишокот дел.
Мерка вашиот ѕид
16 видови на стандардната големина
Достигнувања фото
wallpaper mural инсталација совети
1. Натпреварот pattem .
Ние ви даде добар предлог : Кога инсталирање позадина, ве молиме професионални работници, ве молиме прочитајте инсталација совети, бидете сигурни дека позадината е рамен, ве молиме да се glutinous ориз лепак. Отсечени вишокот на дел околу switch. Драг пријател, ако имате било какви прашања и идеја, ве молиме љубезно ве молиме да ги споделите со нас. 3) не жолта промени. Кога ќе примите позадина, ве молиме потврдете го тоа тука веднаш. 5) долг работен век. 2 квадратен метар=2 парчиња. Купувачот цел различна количина. Ние ќе одземе $ 5 кога ќе го купите повторно.
Не-плетени позадина е на високо-одделение wallpaper (mural), употреба на природни растителни влакна не-плетени процес, е главен материјал со висок квалитет позадина.
Повторно се придржуваат Панел 2 работ за чиста појавување на споеви. Обележете го вертикални линии на ѕидот. користете крпа за да ги избрише лепак overflow. * Ако сакате да направите друга фотографија, тоа не е проблем, ве молиме да ни обезбеди висока резолуција на фотографија дека можеме да го направиме тоа за вас. * * * Во купувањето, ве молиме да обрнете внимание на делот на фотографии и големината на ѕидот да се прилагодат. Се намали на ceter на преклопување.Купувачите мора да се прочита : фото позадина цена : $ / метар квадратен. Излупете задниот Панел 2 за да го отстраните намали дел од Панел 1 зад тоа. што може да ни даде порака. отсечени вишокот дел . Ако имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас и ние ќе се обидеме да ви помогнеме.

Главните карактеристики

Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
is_customized:
Yes
Функција:
Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Употреба:
дневна соба
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Површински Третман:
Печатени
Стил:
Класичен
Тип:
Текстилни Позадини
Материјал:
Растенијата
Бренд Име:
AIBIYI
Шема:
Персоналните Прилагодување
Број На Модел На:
g384

Избор на клиент