.

.

FILBAKE Совет Поставува Силиконска Тава за Печење 4 Шлаг Цевки Млазници Macaroon Тесто Торта Декорирање Алатки

FILBAKE Совет Поставува Силиконска Тава за Печење 4 Шлаг Цевки Млазници Macaroon Тесто Торта Декорирање Алатки

DEN 221.00 DEN 242.88

Пристапност
Во достапна форма


Опис :
Материјал : Висок квалитет со силиконска
Боја : Шоу во слика
ГОЛЕМИНА
Дијаметар 8см*висина 5cm
Пакет Содржина :
1 * Macaroon Силикон Тенџере + 4 * Совети
Украсување Совет Поставува Силиконска Тава За Печење 4 Шлаг Цевки Млазници Macaroon Тесто Торта Алатки
Ова е ФДУ храна одделение силиконски десерт украсување пенкало.
Сад (Diam X H) : (прибл.) 130 x 52mm/ 5 x 2 инчен; отпорни на Топлина до високо како 240 степени F
Тоа е толку едноставно како сликање со пенкало; го тоа како мешавина, нежно ставете го страни да ги красат.
Следете ги цртање на stencils и да се создаде свој различни чоколадни форми за да бидете оригинални украси.
Тоа 's совршен за украсување плочи, десерти, колачи, леб, колачи, колачи, бисквити, и macaroon.
Работи добро со желе, мед, сосови или чоколадо.
Answer : ___________________________ Note :
1.Ве молиме чисти и потоа disinfect во врела вода пред употреба;
2.Ве молиме чисти и депозит во место далеку од директна сончева светлина по користење;
2.Ве молиме оставете малку големина грешка поради прирачник за мерење;
3.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.
FILBAKE DIY Домашен Сапун Силиконски Калап Сапун Торта Мувла Правоаголна Дрво Мувла Четири-дупка Сапун Мувла Свеќа Создателот се Тресат
FILBAKE Топла Зголеми Цвет Ливчиња DIY Veiner Фондан Чоколадо Сапун Украсување Алатки Шлаг Силикони Бонбони Мувла,Не Држи Шеќер
МОРА да ги Прочитате Пред Купување
1,ако сте руски купувачот,ве Молиме да го пополните право на Примачот име и презиме(три дела)
на вашата цел ,Пред да кога ќе го поставите цел,ако тоа не поштата ќе ја врати назад вашиот пакет.
и ние ќе не прифати било која наплата за цел, без име и презиме.
2,Ако сте Купувачот итно треба вашата точка. ако не можете да трпеливо чека пакетот на КИНА ПОСТ ВОЗДУХ MAIL. Pls изберете го Изразат начин,ако choosed кина пост
ВОЗДУХОТ MAIL,кога тоа задоцнување во превозот. Pls не прифаќаме било каква наплата или спор,Но ние сме љубезно сакаат да ви помогнат да го продолжи процесот време на вашата нарачка.
3. Ако сте Редовни на купувачот,а ако ни даде 5 ѕвезди и позитивни повратни информации за вашата нарачка. кога ќе го поставите нова цел во нашата продавница. можете да ја пораката на вашиот нов поредок и ни даде вашата последна цел број .ние
се подготвени да ви даде подарок или некои попуст.
4. СИТЕ Стоки се достапни,откако ќе се плати. ususlly ние ќе им даде на вашиот следење на број 1-2 работни дена и се испраќаат од вашиот парцела во рамките на 2-4 работни дена. По пакетот се испрати надвор,тоа не може да се контролира од страна на нас,
тоа многу зависи од меѓународна шпедиција ,искрено се надеваме дека може да се разбере и да се чека трпеливо ,ако ја имаат одредено задоцнување,ние ќе се обидеме потрудиме помош ќе можете да ги споделите со нас.
5. Сликите се само примероци за референца. Поради ограничувањата во фотографија и неизбежна разлики во monitor settings, бои се прикажани во фотографијата може да не соодветствуваат 100% на оние во објекти себе.

Главните карактеристики

Бренд Име:
FILBAKE
Торта Алатки Тип:
Украсување Совет Поставува
Материјал:
Силиконска Гума
сертификација:
ФДУ,CE / ЕУ
Функција:
Еко-Пријателски
Број На Модел На:
RB-CM30
Тип:
Торта Алатки
Тип:
Торта Алатки
Објектот:
Украсување Совет Поставува
Стил:
Торта Алатки
кујнски прибор:
Украсување Совет Поставува
силиконски калап:
Печење & Тесто Алатки
печење алатки:
Тесто Алатки,Кујна Bakeware
Функција:
Направи Тесто Macaroon
Понудата:
Направи торта, леб,подготвени храна

Избор на клиент