.

.

Висок квалитет на DSP leetro MPC6585 ажурирање на MPC8530S ласерско гравирање & сечење контролер со ласерски сече 6.1 софтвер

Висок квалитет на DSP leetro MPC6585 ажурирање на MPC8530S ласерско гравирање & сечење контролер со ласерски

DEN 12720.00

Пристапност
Во достапна форма

Висок квалитет 3 оска motion контролер систем ласерски сече 6.1 Leetro MPC6585 Тоа е надградба на MPC8530 S Висок квалитет на DSP leetro MPC6585 ласерско гравирање & сечење контролер со ласерски сече 6.1 софтвер На MPC6585 контролер е самостојна затвори-јамка за контрола на картичката специјално дизајнирани за серво систем за контрола на ласерско гравирање и сечење машини. Корисникот може да ја уредува графика, постави параметри, и оптимизација на пат да се развие процесот на датотека користејќи компјутер. Копирање на датотеки процес, да USB стик, и оптоварување тоа да MPC6585 преку USB интерфејс на контролер. Потоа се Кандидира на обработка на работа со PAD03 /PAD04 control panel. MPC6585 е надграден од MPC6535 Пауза точка продолжи во двете гравирање и сечење работни места. Директно печатење од Corel Draw, WORD датотека 1. Пауза точка продолжи во двете гравирање и сечење работни места. 2.Поддржува директни печатење во Auto CAD, note PAD, збор и Corel DRAW 3.Самостојна Motion Контролер 4. Се применуваат DSP и FPGA технологии 5. 3-axis картичка за stepper мотори или дигитални серво мотори 6. Трапезоидна или S-крива вози бавно нагоре/забави контрола на 7. Вклучете интерфејси, како што се потеклото и ограничување 8.1-CH ласерски моќ/исклучување контрола излез 9.1-CH ласерски PWM контрола излез 10. Поддршка 1or 2-CH независна моќ аналоген излез 11. PWM загрејте контрола 12.Uncapping заштита 12.Моно 24 V DC моќност 13.RS232 применливи за главните индустриски екран осетлив на допир поддршка Modbus протокол за комуникација 14. 128 M вградена меморија 15.Летање-оптика надомест 16. Даунлоадирање на податоци со USB флеш диск или USB кабел 17. USB брзината на трансфер до 500 Kb/s 18. Позиција спореди излез 19. Осврт алгоритам и траекторијата фитинг алгоритам 20.Синхронизација следење на 21. Осврт функција. пакување листа : 1pcs екранот 1pcs главниот одбор 2бр кабел 1 Pcs CD со софтвер Ласерски Сече 6.1 Софтвер врска цртање Детали слика за MPC6585 целиот сет се ажурира за да MPC8503 S : ПОДЛОГА 04 панел Плоча Стара плоча : Нова плоча :

Главните карактеристики

Број На Модел На:
MPC6585 ажурирање на MPC8530S
Важат за:
co2 lser гравирање машина за сечење
Софтвер:
ласерски cut6.1
панел:
PAD04
оригиналниот:
leetro

Избор на клиент