.

.

KONNWEI 2017 Најновите OBD II Скенер KW850 OBD Скенер Automotivo Код Читач Дијагностички-Алатка за автомобил Поддршка на 8 јазици

KONNWEI 2017 Најновите OBD II Скенер KW850 OBD Скенер Automotivo Код Читач Дијагностички-Алатка за автомобил

DEN 3534.24

Пристапност
Во достапна форма

Интернет updateable и upgradeable 18. Сосема Нов дизајн Клучните рампа, уникатен патентиран Еден Клик I/M Подготвеност за Скролување, тоа е најдобриот партнер за вашиот автомобил поправка. Висок Квалитет и Висока Резолуција TFT шарени екранот ви помага лесно да дознаете проблеми на вашиот автомобил. Печати на податоци преку PC
.
Американски Автомобил го прави : Работи на obd2 автомобил од 1996 до сега Одговара за Chrysler ,Одговара за Форд ,Погодни за генетски модифицираните ,Одговара за Џип Европски Автомобил го прави : Работи на obd2 автомобил од 2001 до сега Одговара за Алфа Ромео ,Одговара за SAAB ,Одговара за Акура ,Одговара за "Опел", Одговара за Ауди ,Одговара за Седиште ,Одговара за Peugeot ,Одговара за Рено Одговара за Бентли ,Одговара за "Шкода", Одговара за Daewoo, Одговара за Бенц ,Одговара за Daihatsu ,Одговара за Land Rover Одговара за BMW ,Одговара за Опел ,Одговара за Citroen, Одговара за Volvo ,Одговара за Fiat ,Одговара за "ФОЛКСВАГЕН", Одговара за Форд ,Одговара за Jaguar Азија Автомобил го прави : работи на obd2 автомобил од 2008 година до сега се Вклопуваат за KIA , Одговара за Isuzu ,Одговара за Хонда ,Одговара за Мицубиши, Одговара за Hyundai ,Одговара за Dacia ,Одговара за Lexus ,Одговара за Mazda Одговара за Nissan, Одговара за Субару , Одговара за Suzuki, Одговара за Тојота KW850 Функција и Карактеристики : 1. Избрана батеријата реално време следење во текот на дијагностиката, избегне он се очекува се случи. Чита живеат PCM datastream 11. Прикажува следи и јас/M подготвеност статус (емисиите) 10. Интернет надградливите преку usb порт, прилагодени на Windows XP - Windows 10. Вграден-во DTC погледнете-up библиотека и прикажување дефиниција. Батериски Напон во реално време следење.
Покрај тоа, илјадници troubleshooter код совети(со притиснете ? копче) помогне техничари и дома, DIY корисници точно да се дијагностицира дури и најтешките проблеми. Светла боја кодирани Led диоди и вградениот звучник обезбеди и визуелни и коишто се слушаат тон за подготвеност за верификација. Чита, продавници и playbacks живеат сензор податоци 15. Работи на СИТЕ 1996 година и понови возила (OBDII & МОЖЕ да) - домашни и увоз 2. Повраќа генерички (P0, P2, P3 и U0), производителот специфични (P1, P3 и U1) кодови и во очекување на кодови 5. Повраќа возило информации (VIN, CIN и CVN) 17. Intergrated мемориска картичка овозможува складирање на Проблеми Кодови, Живеат Податоци и замрзнување рамка, Репродукција и преглед на податоци кога од возила. Карактеристики на уникатен патентиран Еден Клик Подготвеност Копче за брз Државата Емисии подготвеност провери и вози циклус верификација. Повеќејазична дијагностички интерфејс : К W850 Поддржува до 8 различни јазици кориснички интерфејс,
Англиски, Шпански, Португалски, Француски, Руски, Германски, Холандски, Италијански
2. Лесно се утврдува причината за Check Engine Светлина(МИЛИ) 6. Ставови замрзнување рамка на податоци 9. EVAP Систем тест податоци 13. Податоците некој преку USB кабел, овозможува измени и print-out storaged податоци. Одликувајќи се со уникатен патентиран Еден Клик I/M Подготвеност за Скролување, TFT колор дисплејот и вграден звучник, во Реално Време Батеријата Напон Мониторинг на KONNWEI KW850 е навистина врвна моќ и достапност, овозможувајќи им на корисниците да ја вршат својата работа побрзо. Да се исклучи Проверка на Моторот Светлина (МИЛИ), го отвора кодови и ресетира на набљудувачите на 7. Прикажува живеат О2 сензор на тест податоци 12. Живеат сензор податоци во текст режим и график на владата (1996 и понови возила) 14. Enhanced OBD2 Режим 6 На Одборот за Следење на Резултатите од Тестот за Конкретни Предмети Системи.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Код Читатели & Алатки За Скенирање
Јазик:
Шпански,Англиски,Холандски,Француски,Португалски,Италијански,Руски,Германски
Бренд Име:
YYZSDYJQ
Верзија На Софтвер:
најновите
Хардвер Верзија:
најновите
Ажурирање На Софтвер:
Yes

Избор на клиент