.

.

Инфраред прегледот на градите апарати градите термографска инспекција опрема медицински инфраред млечна аналитичар

Инфраред прегледот на градите апарати градите термографска инспекција опрема медицински инфраред млечна аналитичар

DEN 8064.00 DEN 13440.00

Пристапност
Во достапна форма

Инфраред ласерската светлина, исто така може да се провери на градите ситуација, но исто така и за кожата убавина и физикална терапија .
Градите светлина откривање уред
Градите светлина откривање уред е претходно Откривање на Рак на Уредот, која се комбинираат 580nm и 645nm во еден инструмент. Проверка на градите, без разлика дали имаат Градите хиперплазија на простатата,акутна mastitis,хронична mastitis,градите fibroadenoma
ракот на дојката или други градите болести.It` s комбинираат физиотерапијата и дијагноза во еден инструмент.
ЗАБЕЛЕШКИ :
1.
Fucution : Детали : 1. Оваа градите светлина скрининг уред работи со блескави светла светлина низ ткивото на градите, што лесен и многу безбедно уред , и ќе се чувствувате удобно додека го користите овој уред.5 cm*6cm Ласерски медиум Ga AIAs Phlx Ласерски пенетрација 3-5cm Батеријата 1500m Ah може да се наплаќа
Минимална Цел Количество : ОЕМ : 500 PCSODM : 1000 PCS начин на Плаќање : T/T , пари грам, Paypal или western union Снабдување Способност : 500,000 компјутери месечно начин на Плаќање : На аванс од 30% од Т Т однапред,70% од Т Т пред пратката за повеќе од 2.8 V , 1500m Ah батерија никел метал hydride батерии Батеријата 1500m Ah може да се наплаќа Транспорт и температура на чување : - -40 C-50 C Полначот : AC220 V, DC 6.Брилијантен дизајн .5 V Тежина : Н W : 230g Големина : 19 CM*4
Градите светлина откривање функција :
1. Женски гради самоиспитување A. На испитува резултатите ќе бидат разликата според различни тело , ве молиме да се споредат резултатите со себе.
Градите светлина откривање функции на уредот :
1.Работата е хуманизирано
3.Инфраред прегледот на градите апарати градите термографска инспекција опрема медицински инфраред млечна аналитичар
Неутрален пакување или KOZING Број на Модел : Градите светлина откривање уред c OZING-XS01 Сертификација : CE, ISO9001 и ISO13485 Место на Потекло : Кина
Бранова должина 580nm и 645nm Прилагодено ОЕМ И ODM се прифатени Димензија(cm) Производ 19cm*4.Тоа би можело да им помогне на жените само преглед на градите дома.Секоја болест треба да бидат откриени во соодветно време за подобро разбирање особено кога станува збор за болести како Рак. Physiotherpay : црвената светлина е во можност да анти-воспалителни, аналгетик , градите подобрување на имунитетот, подобрување на микроциркулацијата и други ефект.Убавина и физичка терапија A. самоиспитување дава можност да се отфрли неколку apprehensions дека може да се случи со невообичаени промени во дојката. Рано откривање на рак на дојка, го прави лесно да се продолжи кон третманот.НЕ користите scanner кога сте алергични на производи од пластични маси. Речиси сите жени имаат мислење дека тие добија доверба кога се користи Градите таа светлина се развива повеќе задоволство премногу. Самоиспитување дава можност да се отфрли неколку apprehensions дека може да се случи со невообичаени промени во дојката. Кожата beatuty : Оваа градите светлина откривање уред исто така се користи за кожа убавина, со тоа е единствен динамички светлина, на скенерот може да го зголеми catalase активност на клетките, да се подигне носат кислород капацитет на крвта, ја зголеми клетки синтеза и метаболизам, релаксираат напнати нерви, на тој начин да се постигне козметички ефект.Клиничкото тестирање покажа дека, Градите светлина откривање уред е Претходно Рак Откривање Уред
Контраиндикации :
1. Градите светлина откривање уред може да ве упати да се види внатрешноста на градите.
Технички Параметар :
Име : Градите светлина скрининг уред за рак на дојка рано откривање уред за жените само испитување Модел : COZING-XS01 бранова Должина : 580nm да 645nm Thermolysis : алуминиум зрачи, воздух за ладење на Батеријата Стандард : 4.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Материјал:
Камен Игла
Бренд Име:
COZING
Големина:
Small
Број На Модел На:
COZING-XS01
Примена:
Градите
Име:
Инфраред прегледот на градите апарати градите термографска инспекција e
Модел:
COZING-XS01
Бранова должина:
580nm да 645nm
Thermolysis:
алуминиум зрачи, воздух за ладење
Батеријата Стандард:
4.8 V , 1500mAh батерија никел метал hydride батерии
Батеријата:
1500mAh може да се наплаќа
Транспорт и температура на чување:
-
Полначот :
AC220V, DC 6.5 V
Тежина:
Н. Ж
Големина на:
19CM*4.5 CM*6CM

Избор на клиент