.

.

LCFOCUS 45W LED Расте Светлина 7 Бенд На Црвена, Сина, Жолта УВА IR 3W Расте ПРЕДВОДЕНА За Хидропоника Стакленички Затворен Растителни Билки

LCFOCUS 45W LED Расте Светлина 7 Бенд На Црвена, Сина, Жолта УВА IR 3W Расте ПРЕДВОДЕНА За Хидропоника Стакленички

DEN 7309.92

Пристапност
Во достапна форма

Стави напред цветни и плодните 10-21 дена, жетвата& продаваат овошје порано. 720-1000 NM Ниско ниво на апсорпција ефикасност, стимулација на мобилен проширување, влијаат на цветни и семе ртење. LCFOCUS Професионални Прилагодено Направи Услуга
5. Зеленчук зголеми приносот за 30%, лиснат зелен зголеми приносот 50%.
5) DHL / EMS / Федекс : Време на Испорака 3-8. LED Расте Светлината на Екранот
2. Заштита на животната средина.
4) Ali Express Премиум Превозот : Време на Испорака 10-20 дена. LCFOCUS Превозот
6. 3w*15pcs висока моќност LED, Вистински моќност 15 W, користете постојан струја за напојување. Животниот век повеќе од 25,000 часа, max повеќе од 50.
- За Растенијата: Succulents / Цвет / Овошје / Зеленчук / Ткиво Култура / Seedling / Лиснато Расте и др. Како Да се Избере LED Расте Светлина (важно)
4. LED напојување со изолација на проектот, безбедност за употреба. Висок светлосен интензитет,ниска моќност disspation.LED расте светлина ,нема загадување,без жива.1 µmol/m2/s 1985 µmol/m2/s Краставица 51 µmol/m2/s 1421 µmol/m2/s Пиперки 80 µmol/m2/s 1719 µmol/m2/s Патлиџани 50 µmol/m2/s 1400 µmol/m2/s зелена салата 59. 315-400 NM Хлорофил апсорпција е помалку, кои влијаат на photoperiod ефект, спречување на матични издолжување.
Поголем Расте Чип
Брзо Ефикасност
Долго Услуга
4 >>> LCFOCUS Професионални Прилагодено Направи Услуга : бранова Должина Ефект 280-315 NM На обликот и физиолошките процеси имаат мал ефект.
2) Ali Express Стандард за Испорака : рок на Испорака 15-45 дена. 610-670 NM Хлорофил апсорпција ефикасност е ниска, фотосинтеза и photoperiod ефект има големо влијание. Модел: - LCFOCUS-GL7 Band015-300 Големина: - 594 (L) x 30 (W) x 40 (H) MM Моќ: - 45 W - Вистинска Моќ 15 W ( заштеда на Енергија, многу подобро отколку на истиот производ на пазарот ) Влезен Напон: - AC 85-265 V Расте ЛЕР: - 15 Компјутери 3 W 45mil Расте LED ( 395nm / 440nm / 470nm / 595nm / 630nm / 660nm / 730nm ) Лумен: - 1200-1400 LM PAR: - 32µmol/m2/s ( Во 30cm Висина ) Работа Температура: - -20 До +50 ℃ Материјал: - Алуминиум Школка + Јасно PC Покритие за Инсталација Висина: - 25-30cm ( Според ситуацијата на растенијата, преземете соодветни висина ) животниот век: - 25000-50000 Часа Гаранција: - 2 Година All Inclusive Тежина: - 135g/еез Апликација:
- За Местото: Хидропоника / Затворен Растенијата / Вертикална Фарма / Зеленчук Фабрика / Home Градина / Стаклена Градина.Ткивни култури, seedling ,лиснато расте и др. 400-520 NM Хлорофил и каротин апсорпција сооднос е големо, огромно влијание на фотосинтеза. алуминиум легура со висока спроводливост, бидете сигурни дека на вообичаеното работно време.
3) Кина Пост Воздух Mail : Време на Испорака 30-60 дена.
3 >>> Како Да се Избере LED Расте Светлина (Improtant) :
>>> Како Да се Избере Расте ЛЕР :
Расте ЛЕР Модел : LED Диоди SMD LED Висок LED диоди со Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Висока Моќност ЛЕР Висока Моќност LED Моќ : 0. 520-610 NM Пигмент апсорпција ефикасност не е висока.
2 >>> LED Расте на Светлината Апликација : Овој производ користи за растенијата растат ,корен расте , лиснато расте , Succulents, цветни и овошје . Широко се користи за внатрешна растенијата ,вертикални фарми,зеленчук фабрика,домашна градина. Влезен напон : AC85-265 V ,лесен за користење, примена за сите земја. CE&ROHS approvd, без жива или други тешки метали штетни супстанции.5 W 1 W 3 W 6 W 12 W Чип Големина : Минимум чип 9x9mil 30x30mil 45x45mil 45x45mil 45x45mil Квалитет : Многу лоши Низок квалитет на Општиот квалитет на Висок квалитет на Подобар квалитет на Најдобар квалитет Соодветен За да Растат : не НЕ ДА да да ДА
>>> За Некои Лажни LED Расте Светлина Продажба На Ali Express :
>>> LCFOCUS Расте Светлина VS Други Продавачот :
Повисок Степен На Осветл. Спречување на болести и инсекти штетници.

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
7Band015 600MM
Wattage:
45W x 5 Pcs
Тип На Објект:
Расте Светла
Ширина:
3cm
Број На Модел На:
LCFOCUS-GL7Band015-600
сертификација:
CE,FCC,RoHS,CCC
Карактеристики:
За Растенијата / Билки / Зеленчук / Овошје / Хидропоника / Стаклена Градина
Гаранција:
2 години
Тело Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
AC
Должина:
59.4cm
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е dimmable:
No
Бренд Име:
LCFOCUS
Напон:
85-265V
Погледнете Агол На LED:
120 степени
LED чип:
3W LED EPISTAR
боја:
395nm / 440nm / 470nm / 595nm / 630nm / 660nm / 730nm
Примена:
Стаклена градина ,Расте Шатор Хидропоника и така натаму
користат за:
Затворен Растенијата / Овошје / Зеленчук / Цвет / Медицински / Билки

Избор на клиент