.

.

ABS СЕНЗОР ASSY-ANTISKID Предна Оска лево и десно ЗА FITOpel Vivaro Combi Pritsche/Fahrgestell 1.9 L 2.0 2.5 L L L4 68CM 82005834

ABS СЕНЗОР ASSY-ANTISKID Предна Оска лево и десно ЗА FITOpel Vivaro Combi Pritsche/Fahrgestell 1.9 L 2.0 2.5

DEN 1008.00

Пристапност
Во достапна форма


ABS работи : Зависи од секое тркало монтирани на воланот брзина сензор на висока чувствителност и возило тело брзински сензор, контролирани од компјутер. Итна сопирање, откако се најде тркала заклучување, компјутер настава веднаш регулатор на притисок им овозможува на воланот кочница цилиндар истекување (помалку) притисок да се врати на тркала вртење ABS СЕНЗОР ASSY-ANTISKID Предна Оска лево и десно ЗА FITOpel Vivaro Combi Pritsche/Fahrgestell 1.9 L 2.0 2.5 L L L4 68 CM 8200583498 93192439 2001-2017

Главните карактеристики

Објектот Тежина:
0.3kg
Објектот Дијаметар:
10cm
Megane-Година:
2010,2007,2009,2002,2008,2001,2003,2004,2005,2006
Бренд Име:
EAPENERGY
За Возило Брендови/Модел:
Рено
Име На Модел:
8200583498 93192439
Специјални Функции:
ABS СЕНЗОР ASSY-ANTISKID
Рено Модел:
Megane
Година:
2001-2017
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Објектот Висина:
10cm
Објектот Ширина:
15cm
Објектот Должина:
15cm
ABS СЕНЗОР ASSY-ANTISKID:
ABS СЕНЗОР ASSY-ANTISKID

Избор на клиент