.

.

E3JK-5L DC 12V - 24V 5M 16.4 ft Infraredray Инфраред Фотоелектрически Сензор Bijection Фото Switch Photoswitch Предавателот

E3JK-5L DC 12V - 24V 5M 16.4 ft Infraredray Инфраред Фотоелектрически Сензор Bijection Фото Switch Photoswitch

DEN 288.00

Пристапност
Во достапна форма


Руски Пријател Се Обрне Внимание Ве Молам !!!
- Ве молиме пополнете во примачот име и презиме во вашата нарачка, поради новата политика на руската обичаи, инаку тоа е веројатно нема да добијат пакет конечно. Ви благодариме за соработката!
- Ние не сме одговорни за неиспорака предизвикани од кои купувачот не обезбедуваат доволно информации кога прави нарачка.
Спецификација : Име на Производ Фотоелектрически Switch Модел E3 JK-5 L Откривање на Далечина 5 M / 16.4 ft Работа Напон
DC 12-24 V на Оптоварување AC250 V 3А Време на Одговор Насочен Агол
3 - 20 Степен Големина 5 x 5 x 1.8 cm / 3.1" x 3.1" x 0.7(L*W*H) Кабел Должина(Секој од нив) 1.8 M / 5.9 Ft Тежина 155g Материјал Пластика, Метал Боја Црна, Сива Пакет Содржина 1 x Фотоелектрически Префрлате
1 x Монтажа Стапка(со завртки,орев)
Опис : Оваа ставка е само Предавател . Ако сакате Приемник , ве молиме кликнете на следниов линк. Фотоелектрически Прекинувачот е контролирана од страна на infraredray. На bijection аранжман места на предавател и примател на истата локација и користи рефлектор за да ја отскокнување на светлосен зрак се врати од испраќачот до примачот. Објектот е почувствував кога зрак е прекинат и не успева да допре до приемникот. Може да се примени во безбедност на системот, преработувачка индустрија.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
Карактеристики:
Прекинувачи
Гаранција:
1 години
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Фотоелектрически Префрлате
Број На Модел На:
E3JK-5L

Избор на клиент