.

.

10PCS/МНОГУ PCF8574 PCF8574T I/O за I2C Порта Интерфејс Поддршка Cascading Продолжен Модул

10PCS/МНОГУ PCF8574 PCF8574T I/O за I2C Порта Интерфејс Поддршка Cascading Продолжен Модул

DEN 551.52

Пристапност
Во достапна форма


Топло прашува : Почитувани купувачот, Нашите најевтиниот превоз Економска категорија логистика (Sun You Економски Воздух Mail ,Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ) може да се проследи само befor пристигне вашата земја,ве молиме изберете Стандардна категорија логистика, ако сакате целосна следење информации.
Опис :
Модул функција : Ова е на I/О продолжена модул, кој се користи за I2 C интерфејс, можете да користите два на модулот за да се прошири 8 I/O. Поддршка cascading, и можете да го користите во повеќето 8 модули за проширување 64 I/O во исто време. Може да се промени адресата од собата за да се префрлате switch PCB Големина : 36 x 16mm/1.41*0.62" на Секои 2 секунди, направи P0-P7 порта излез Високо ниво, Ниско ниво, и да се стави на 3 toggle прекинувачи НА, адреса на модул е 0x27 Количина : 1pc
Пакетот вклучува : 1 x Продолжен Модул

Главните карактеристики

Бренд Име:
HAILANGNIAO
Излез:
Аналогни Сензор
Тип:
Магнетен Сензор
Материјал:
Мешавина
Број На Модел На:
PCF8574T I/O
is_customized:
Yes
Употреба:
PCF8574T I/O
Теорија:
PCF8574T I/O

Избор на клиент