.

.

Модерната затемнување завеси за дневна соба и спалната соба завеси за прозорец drapes крем заврши затемнување завеси 1 панел ролетни

Модерната затемнување завеси за дневна соба и спалната соба завеси за прозорец drapes крем заврши затемнување

DEN 637.00 DEN 1592.64

Пристапност
Во достапна форма


1.Завеси width=2x A (двапати на прачка или патеката на пенкалото).
2.Завеси должина= B / C / D (до вашиот прозорец висина).
Стилот 1 : Прстени лента врвот (како на сликата погоре покажува)
Внатрешноста дијаметри на прстените е 4cm ,надвор дијаметри е 6cm .Погоден за завеси столбови.
Стил 2 : Куки лента врвот (како на сликата погоре покажува)
Куки завеси лента (7cm ширина)е sewed на врвот на завеси ,Погоден за завеси пол или песни
Стилот 3 : Повлечете pleated лента (како на сликата погоре покажува)
Се повлече pleated лента работи betters на ткаенината кој не се премногу дебели .Погоден за завеси столбови или песни
Answer : ___________________________ Note : 1. Цената е за 1 парче на Завесата / Tulle .Не за 1 пар или 2 панели . 2. Големина : Ако сакате да го смените должина, ве молиме оставете порака, било колку Помалку од 270cm,т тој цената е иста. Прифати Обичај ( ако не се најде големина што сакате, pls се чувствуваат слободни да контакт.) 3. Совети : За соодветна полнота, панели треба да се измери 2-3 пати поголема од ширината на вашиот прозорец. 4 . Ве молиме овозможи мало отстапување ( 1-3cm ) поради hemming. 5. Сите предмети се за вистинска снимање. Сепак, различни монитори и различни светлината може да предизвика бои за да се разликува малку.
Ако вашиот прозорец е 150cm широк, ние suggust 2 парчиња (W150cm*L250cm)
Ако вашиот прозорец е 200cm широк, ние suggust 2 парчиња (W200cm*L250cm)
АКО НЕ ВИ СЕ ДОПАЃА ОВАА ЗАВЕСИ ,МОЖЕТЕ ДА ОДАТ НА ОВАА СТРАНИЦА ДА СЕ ИЗБЕРЕ ПОВЕЌЕ !!!

Главните карактеристики

Големина:
W100XL200cm, W100XL250cm, W130XL240cm, W150xL250cm, W180xL250cm, W200xL270cm, W250xL270cm, W300xL250cm, W350xL250cm
Обработка:
Grommet врвот, Лента за куки, се Повлече pleated лента
Употреба:
Кафе,Канцеларија,Дома,Хотел
Шаблон Тип:
Цврста
Функција:
Декорација + Целосна Светлина Засенчување
Материјал:
Полиестер / Памук
Тип:
Завесата
Шема:
Pleated
Локација:
прозорецот
Формат:
јаже
Техника:
Ткаени
Стил:
Модерна
Број На Модел На:
E060mi
Отворање и Затворање на Метод:
Лево и Десно Biparting Отвори
Инсталација Тип:
Таванот Инсталација
Бренд Име:
elka
is_customized:
Yes
Обработка Додатоци Цена:
Вклучени
Применливи Прозорец Тип:
Француски Прозорецот
Orocessing методи:
во табот на врвот,претходно биле вклучени,прстени,куки,pleated славини,род џеб
сопствени направени:
прифатете
Име:
затемнување завеси
Стил:
солидна затемнување завеси
Апликации:
прозорецот,врати,рамни прозорецот
перење:
машина перат

Избор на клиент