.

.

Urbanroad LED Мотор Мотор Светлата 75W Висок/Низок Зрак Круг 7inch Daymaker Светлата главата светилка светилки drl За Харли за Џип

Urbanroad LED Мотор Мотор Светлата 75W Висок/Низок Зрак Круг 7inch Daymaker Светлата главата светилка светилки

DEN 3146.40

Пристапност
Во достапна форма


1 PCS LED Мотор Мотор Светлата 75 W Висок/Низок Зрак Круг 7inch Daymaker Раководител светлината главата светилка светилки drl За Харли за Џип за Wrangler
7" Круг 75 W Hi/Низок Зрак Мотор LED Светлата Сијалица за Харли Дејвидсон
Технички Карактеристики
Моќност : Висока Зрачна 65 W/ Низок Зрак 25 W (бел ден 10 W)
Светлата Тип : 7" круг
Влезен Напон : DC10 V-30 V
LED Количина : 13pcs 5 W Philips LED/светилка
Ефективна Прозрачна Флукс : 3200lm@висока зрак,2300@ниска зрак
H4 адаптер темперамент
Заштита Стапка : IP67
Материјал : црна умре-фрлија алуминиумски домување,јасно PC леќа
Два начини : висок зрак-сите Порти на Ниски зрак - Средниот 5 led диоди
Погоден за :
За 07-'16 Jeep Wrangler JK,
За 97-06 Jeep Wrangler TJ,
За 81-'85 Џип CJ-8 Скремблер,
За 76-'86 Џип CJ-7,
За Hummer 92-'01 AM General
За Hummer 03-'09 H1 & H2,
За Било Харли Дејвидсон модели со 7" светлата, како што се FLD, Туринг Модели, и за Софтејл Моделите
Пакет Се Вклучени :
1x 7" круг LED светла
1x H4 ожичување темперамент

Главните карактеристики

Извор На Светлина:
LED
Температура На Боја:
6000K
Lumens:
3200Lm
Бренд Име:
Urbanroad
Напон:
12V

Избор на клиент