.

.

vusum SMD RGB LED Светло Лента 5050 60eds/m Водоотпорен 5 M На 10 M LED НАИЗМЕНИЧЕН 220 V -110V 12V DC Адаптер за Напојување Лента Заврши Серија

vusum SMD RGB LED Светло Лента 5050 60eds/m Водоотпорен 5 M На 10 M LED НАИЗМЕНИЧЕН 220 V -110V 12V DC Адаптер

DEN 505.00 DEN 777.12

Пристапност
Во достапна форма

Име на производ : RGB ИЗВЕДУВА Стриптиз Големина : 500 cm (5 M) x 10 mm x 0.2 cm ИП Стапка : IP65 водоотпорен Моќност : 8 W / m ± 5% (volatge капка постои) Влез : DC12 V Оперативен напон : DC9 V Излез канал : RGB канал Излез тековната : 3А.6 A метод на Конекција : заедничка анодна Димензии : 52mm * 22mm * 9mm Растојание растојание : 15 метри. Поврзете начин : се поврзете со RGB led лента. Сите далечинскиот управувач не е вклучуваат Батеријата, бидејќи изразат компанијата не е дозволено да испрати батеријата, тоа е gangerous intransport, се надевам дека ќе разбере. Сите ние лента is4 m или 5 m / ролна, ако цел 10 m, тоа ќе биде 2 X5 m, но ние ќе ви испратиме се поврзете на превозот линија во пакет, бидејќи ако тоа ленти повеќе од 5 m, тоа ќе падне на тензија, се надевам да се разбере. Ако want US АУ UKspina, ве молиме оставете порака под цел, сметам, може да ги испратите сакате, се надевам да се разбере. 5 m 5050 30 led диоди RGB лента не водоотпорен или водоотпорни 1 buc контролер (без батерија) можете да изберете на вашиот сопствен 1 buc 2 A DC 12 V напојување ИЛИ 2 X5 м 5050 30 led диоди RGB лента не водоотпорен или водоотпорни 1 pzcontroller (без батерија) можете да изберете на вашиот сопствен 1 buc 3А DC 12 V напојување 1-2 поврзете превозот линија на вашиот pakage За Моќ 5 m 5050 30 led диоди треба 2 A адаптер 2 X5 м 5050 30 led диоди треба 3А адаптер 5 m се поврзете со оваа 2 X5 м поврзете со оваа

Главните карактеристики

боја:
5M Не е водоотпорен, 5m Водоотпорен, 10m не Водоотпорен, 10m Водоотпорен
Тип На Објект:
Лента
Бренд Име:
vusum
Број На Модел На:
RGB5050
Led Диоди Број/M:
60eds/m
LED Чип Бренд:
Epistar
Лента тип:
SMD
Боја Temp(К):
RGB
Енергија:
Префрлете
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
Yes
Потрошувачка на енергија (W/m):
5.76 W/m
сертификација:
RoHS,CE
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
LED Чип Модел:
SMD5050
Напон:
12V
Спецификации (монистра светлина / m):
60eds/m

Избор на клиент