.

.

Booksew Памук Poplin FabricSoft Quilting Лето Овошје Шема Дома Текстил Ткиво Tecido За Кошула Облека Занает Фустан CM

Booksew Памук Poplin FabricSoft Quilting Лето Овошје Шема Дома Текстил Ткиво Tecido За Кошула Облека Занает

DEN 28.00 DEN 56.64

Пристапност
Во достапна форма


Бренд Ткаенини : Booksew
Име на производ : памук poplin ткаенина сечење piec e.
Материјал : 10 0% памук. тенок,меки и со висока густина ,
Употреба : погоден за шиење девојки облека, маица,фустан,tildas,крпеница,quilting,scrapbooking,занаети,и сите други шиење проекти.
Пакет Содржина : 1 парче
6 Пре-сече Големини се достапни,тие се 5cmx50cm,45cmx50cm,50cmx50cm,50cmx100cm,100cmx100cm,25cmx145cm
Овие се пре-сече делови, ако цел 2 парчиња или повеќе, тоа не е континуирано.
За големината 50cmx145cm,ткаенина ширина е 145cm, па кога ќе цел 2 парчиња или повеќе, Ние ќе ги намали континуирана парче.
На пример :
Цел 1 парче, се сече 50cmx145cm (половина метар)
Цел 2 парчиња, се сече 100cmx145cm ( еден метар)
Цел 3 парчиња, се сече 150cmx145cm ( еден метар и половина)
Цел 4 парчиња, се сече 200cmx145cm ( два метри)
И така натаму..
Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1) се намали од страна, ве молиме овозможи 1-2cm грешка.
2) мало боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.
3) кога вкупниот износ е под 5 ДОЛАРИ, испратите UNTRACKABLE воздух mail.
4) кога вкупната количина е 5 ДОЛАРИ, или повеќе, да испратите страна trackable воздух mail.
5) Ако сакате да ги откажете нарачате, ве молиме изберете причина "купувачот не сакате да го купите", па вашите пари може да се врати веднаш.
6)овие ткаенини се намали според големината, но не pattens, па не може да бидете сигурни дека сите заврши модели ќе бидат вклучени.

Главните карактеристики

боја:
5x50, 45x50, 50x50, 50x100, 100x100, 25x145, 50x145
Бренд Име:
booksew
Техника:
Ткаени
Шема:
Печатени
Материјал:
100% Памук
Тип:
Poplin Ткаенина
Функција:
Еко-Пријателски
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Ширина:
145cm
Стил:
Обична
Велур Ткаенина Тип:
no
Nonwoven Техника:
no
Плетени Тип:
no
Објектот:
100% Памук Poplin Ткаенина
боја:
Светло Сина
Шема:
Ананас,Лубеница
Функција:
Меки,Удобни
квалитет:
висока густина ткаенина
Погоден за:
Крпеница, Девојки облека,Фустан,Занаети
Големина мерка:
CM
Сечење грешка:
За 1-2cm
Превозот метод 1:
Кога вкупниот износ е под 5 ДОЛАРИ, испратите UNTRACKABLE воздух mail.
Превозот метод 2:
Кога вкупниот износ е 5 ДОЛАРИ, или повеќе, да испратите страна trackable воздух mail

Избор на клиент