.

.

Универзален USB Extension Кабел USB 3.0 Машки Е да USB3.0 Женски На Продолжување На Податоци Sync Кабелот Кабел Адаптер Приклучок За Промет На Големо

Универзален USB Extension Кабел USB 3.0 Машки Е да USB3.0 Женски На Продолжување На Податоци Sync Кабелот Кабел

DEN 142.00 DEN 157.44

Пристапност
Во достапна форма

Спецификации : 1. Жица спецификации : 2725 (28 AWG / 1 p + D + AL + M) * 2 + 28 AWG / 1 p + AWG 24 / 2 c + AL + Г + Б (AL - MG) 0.12/6/16 OD = 6.0 mm 2. Боја : сина 4. Материјал : Висока чистота кислород-free) бакарна + PVC (заштита на животната средина) 5. Должина : 0.3 0.6 m m 1.0 m 1.5 м 1.8 м 3.0 m Карактеристики 1. супер брзина до 5 Gbps 10× побрз од USB 2.0 Верзија
2, Компатибилен со USB 1.0, 1.1, 2.0 и 3.0
3, Поддршка plug and play, поддршка топла приклучок
4.Поддршка за двонасочен пренос на податоци во исто време
5,ПВЦ над калапи за да се обезбеди живот на грешки префрлување на податоци.
6,Двојно оклопна во голема мера може да се намали на електромагнетни и радио пречки и да се обезбеди сигурен пренос на податоци.
7,ви Овозможува да го продолжи растојанието помеѓу вашиот USB уред и вашиот USB хаб или компјутер.
8, погоден за поврзување на компјутерите со принтери, скенери, глувче, тастатура, надворешен тврд диск, дигитална камера, веб камера, HUB,и паметен телефон други USB периферни уреди.

Главните карактеристики

Должина:
0.3M, 0.6M, 1M, 1.5M, 1.8M, 3M
Примена:
компјутер
Тип:
USB Кабли
оклопна:
Плетенка
верзија:
USB 3.0
Пол:
Машко-Женски
Број На Модел На:
S-011
Пакување:
Polybag
Бренд Име:
chenyang
Пакет:
Пакет 1
Конектор A:
USB
Конектор Б:
USB
Пакет:
No
Функција:
USB3.0

Избор на клиент