.

.

Активни Рое Splitter Микро USB Напојување Преку Ethernet 48V да 5V 2.4 за Малина Пи

Активни Рое Splitter Микро USB Напојување Преку Ethernet 48V да 5V 2.4 за Малина Пи

DEN 319.00 DEN 335.52

Пристапност
Во достапна форма


Активни Рое Splitter Моќ Над Ethernet Микро USB Приклучок
за Малина Пи B/Б+/2/3
48 V да 5 V 2.4 ЕДЕН (Макс. 12watt)
Во согласност со IEEE802.3af
Со 2.5 KV изолација
Answer : ___________________________ Note :
оваа РОЕ Splitter е погоден за домаќинство IP камера со Микро USB Приклучок 5 V моќ Порта.
оваа РОЕ splitter треба да се користи со една РОЕ се Префрлате ако ви треба снабдување со енергија на поврзани Малина Пи.
Излезна Порта : Micro USB Напојување Приклучете
N ote :
Кога го користите 80.3 af/802.3 на стандардот Рое прекинувач (или инјектор) за да се поврзете оваа Рое splitter,и Излезна Порта (Микро USB) не е натоварен (неповрзани уред),на Рое splitter ќе влезе во режим на чекање. Податоци Излезна Порта (RJ45 Машки) не ќе работат во овој момент.
За да се избегне овој проблем,ве молиме да користите 48 V (или 52 V) Несакани Рое Прекинувач (или Инјектор), линкови подолу :
RJ45 женски ТЕКСТ Порта :
Поддршка на IEEE 802.3 болест на Моќ преку Ethernet Switch Рое
Поддршка 48 V Несакани Моќ Над Ethernet Switch Рое
Поддршка 48 V Несакани Моќ Над Ethernet Рое Адаптер
Спецификација :
Во согласност со IEEE802.3af
Изолација : 2.5 k V
Моќност : DC44~57 V
Излезна моќност : DC5 V 2.4 НА
Податоци и Моќност Порт : од RJ45 женски (во Согласност со IEEE802.3af/на Рое)
Податоци за Излезниот Порт : RJ45 Машки
Излезна Порта : Micro USB Напојување Приклучете
Трансфер на податоци го Оценувате : 10/100 Mbps
Уреди ќе биде откриен пред рое на текст
На моќ на Игла : поддршка за двете 1/2(+/-),3/6(-/+) или 4/5(+),7/8(-)
Големината на телото : 80 x 27x 22 mm
DC кабел должина : 165mm
RJ45 Модуларен Приклучок должина на кабел : 155mm
Тежина : 55g
Работата Temperatue : -20℃ ~ 45℃ Температура На Чување : -30℃ ~ 70℃
Напомена : Жолти LED(моќ) ќе биде светло до кога Микро USB поврзува со уредот. Зелена LED(податоци) никогаш светлина во било какви околности, од две причини се подолу, 1.На splitter не имаат функција да се врши мониторинг на податоци на мрежата кабел. 2.поради цената проблем,мрежниот интерфејс компонента е од универзалната компоненти кои поседуваат две Led диоди за на пазар.
Објектот Се Вклучени :
48 V да 5 V Активни Рое Splitter(Микро USB Напојување со Приклучок) x1

Главните карактеристики

Големина:
80 x 27x 22 mm
Бренд Име:
Dslrkit
Број На Модел На:
48V да Micro USB
Тип На Објект:
РОЕ Кабел за Полнење
Должина на кабел:
165mm

Избор на клиент