.

.

300W led расте светла Раст светилки За hydroponic систем за растенијата, расте и цвет хидропоника Затворен осветлување стакленички шатор

300W led расте светла Раст светилки За hydroponic систем за растенијата, расте и цвет хидропоника Затворен осветлување

DEN 3360.00 DEN 4799.52

Пристапност
Во достапна форма


Спецификација
Модел : 300 W LED Расте Светлина Висока Лумен Излез, Голема Покриеност, Длабока Пенетрација, Супер Жетвата
Спектар : 430-440nm 550-560nm 630-640nm 650-660nm 2700-2900 K 5000-6000 K
Се КРИЕШЕ Замена : 300 W HPS
Led Бренд : High-end Epistar чипови
Led Количина : 100pcs
Покриеност : За 8ft x 5ft ( осветлување површина и висина се променливи во зависност од различните растенија и околини )
Панел Големина : 31*21*6 cm 12.2*8.27*2.4 инч
N.W. : 5.07 кг / 2.3 KG
G. W. : 6.61 кг / 3.0 KG
Погледнете Агол на led диоди : 90°
Животниот век : 50.000~100,000 часа
Оперативен Температура : -20~40℃
Работна Фреквенција : 50-60 HZ
Влезен Напон : 85 V~265 V
Термичка Управување : Ладење вентилатор+Алуминиумски heatsink
Безбедност Гарантира : CE, и Ro HS уверение. Приклучокот помина во светот безбедност стандард.
Осветлување Совети
Се Препорачува Височина Над Растенија
Помош : 25-30 инчи над растенија Ртење : 30-35 инчи над растенија
Зеленчук : 20-25inches над растенија Блум : 20-30 инчи над растенија
Се Препорачува Осветлување Време
Зеленчук : 12ч/12ч(on/off) или 18/6h(on/off)
Цвет : 12ч/12ч(on/off)
Пакетот вклучува :
1 x 300w led расте светлина
1 x Слободни виси комплет
1 x Слободни Кабелот за Напојување во Светот Кабелот за Напојување (САД, ЕВРА,велика БРИТАНИЈА, АУ,Јапонија)
Типот на Приклучокот според вашата земја треба.
Q&A :
1. Зошто светлината е 300w(или други watt) во листата,но вистинската потрошувачка на енергија е 100w+/-5%?
Како што знаете дека голема предност на led светло е заштеда на енергија, па тоа треба помалку енергија да се кандидира на светлината.
Постојат сина и црвена боја.Led диоди во предводена расте светлина и напонот на сино е 3.2-3.4 V и напон на црвени LED е 2.2-2.4 V,
и троши помалку енергија нема да влијае на функцијата на светлата да растенија.
2. Зошто некои led сијалица се чини дека не осветлување при свртување на власт?
Тоа треба да биде IR led сијалица, која не може да се види тоа осветлување со Голи очи. Ве молиме не мислам дека тоа не работи.
Испорака :
Ние брод од страна на DHL,Fedex ОДНОСНО или UPS-от, Ние ќе го изберете брз и сигурен начин за испорака. Заштедите на превозот и побезбедно за испорака.
Предмети ќе брод во рок од 3-7 работни дена за исплата добиле.Ние не сме одговорни за погрешни или undeliverable адреса.
Големина прашања и боја несовпаѓање :
За големина на прашањето, постои Неизбежна грешка на големината на школка дури и истиот модел светлина со истиот Образец. Нормална големина грешка
опсег е +/- 1 инч. Сепак, ако големината грешка е премногу на примено светлина, ве молиме ги споделите со нас да се провери и да се реши што ПОБРЗО.
Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, позадина, итн. Сепак,
ако верувате дека ставката што сте ја примиле е во погрешна боја, ве молиме контактирајте со нас за да ја видите ако враќање или повраток е можно.
Даночни, Царински И Должности :
Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход, овие трошоци не се вклучени во точка цена и превозот на трошоците, овие
пријави се на нормално собрани од страна на доставување товар (испорака) друштво или кога ќе ги собереш на објектот до не се збуни нив за
дополнителни превозот бесплатно, некои земји не може да биде предаден за слободен, ве молиме ни e-mail со барањата пред да го купат.

Главните карактеристики

боја:
Бела, Црна
Тип На Објект:
Расте Светла
Гаранција:
2 години
Тело Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Ширина:
21
Извор На Светлина:
LED Светилки
сертификација:
CE,RoHS
Е dimmable:
No
Карактеристики:
hydroponic расте
Извор На Енергија:
AC
Должина:
31cm
Напон:
85-265V
Број На Модел На:
M300
Бренд Име:
WATTSHINE
Школка во боја:
бело/црна
LED тип:
epistar
LED Бои:
Црвено&Blue&White&Зелена
Излезна Струја:
50~60HZ
Lifespian:
50000-100000 час
Препорачуваме висина:
0.5~1.5 м
Покриеност:
Околу 8 ft x 5 ft
Производ големина:
31x21x6 cm 12.2x 8.27x 2.4
Тежина:
2.3 KG/5.07 lbs
Примена:
затворен hydroponic систем/расте шатор/стаклена градина

Избор на клиент