.

.

(1pcs)воки токи BaoFeng УВ-82 Dual-Band 136-174/400-520 MHz FM Шунка двонасочна Радио Transceiver супер моќ baofeng uv82

(1pcs)воки токи BaoFeng УВ-82 Dual-Band 136-174/400-520 MHz FM Шунка двонасочна Радио Transceiver супер моќ baofeng

DEN 1335.00 DEN 2302.08

Пристапност
Во достапна форма

Користете го токи/токи, треба да ја одржуваме вертикална оддалеченост од 5.0 cm , и задржи вашето лице. Користење на батерија токи-токи за прв пат, ве молиме задолжен за 16 часа . За да се избегне електромагнетна интерференција/компатибилност конфликти, во некои случаи испратени известувања бараат од вас да го исклучите спогодба,
ве молам внимавајте. Со цел да се испорака вашиот пакет брз и прецизен, ве молиме љубезно ни остави телефонски број кога ќе се плати, добредојдена и ценета!
.5 k Hz) Предавателот time-out тајмер(ОБУЧУВАЧИ) Висок/Низок TX power избор Зафатен channel lock-out(BCLO
Главни Карактеристики :
Општи
Фреквентен Опсег
65-108 MHz(FM Добиваат само)
136-174 MHZ и 400-520 MHZ (TX/RX)
Канал Бр. Ве молиме не користете рака да ги собереш на антена, задржете на антена ќе влијае на ефективни безжична спогодба повик опсег. На interphone Не работи заедно со други метални содржат Складирање. Ако е така, забрането возење на автомобил на страна на патот и тогаш. Во потенцијално експлозивни средини мора да останат затворени, освен ако тоа е посветен спогодба опасни области (на пример, Фабриката Меѓусебно, КУД, или УЛ заверена). Не користите во аеродромите и на авион. Исклучување на вашиот компјутер пред да ја отстраните батеријата.
128
Фреквенција Стабилност
±2. Ве молиме обидете се да го користите додека возите слободни раце звучник и завршните зборови.5/25 KHz слаба Батерија Сигнализација РОЏЕР СОБАТА за Итни случаи Сигнализација 25 KHz/12. Воки-токи може да пречат на одредени апаратчиња за слушање, со вашето апаратче за слушање производителот за да се дискутира за алтернативи.6 A(5 W)
CTCSS/DCS отстапување
0. Обидете се да се одржи во медицинскиот токи-токи надвор, така што нема да влијае на користењето на медицинска опрема.4 V
Режим на работа
Едноставен или полу-дуплекс
Антена :
SMA -Женски
Слушалки / микрофон тип :
К Приклучок тип
Димензии(Ш x В x Д)
132 x 60 x 35 mm (не се вклучени антена)
Тежина
238g(вклучувајќи ја и батеријата, антената)
Адаптер
Влез : AC100-240 V, 50-60 Hz;
Излез : DC10 V/500m A;
Приклучок Тип : ЕУ/САД приклучокот на полначот и AU/велика БРИТАНИЈА adaptors сите достапни
Предавателот
Излезна моќност
5 W / 1 W (Max 5 W)
Максималното отстапување
5k Hz(Широк) / 2. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Alixpress се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да плаќаат.5 KHz Switchable FM Радио (65.0 MHz) Голем LCD Дисплеј LED Светилка Hight /Низок RF Моќ Switchable Глас companding 50 CTCSS/ 104 DCS coder & tone пребарување двоен режим на КОМПЈУТЕР програмабилни Широк/Тесен појас(25k Hz/12.1 k Hz(Кос)
Посредување чувствителност
8-12mv
Посредување нарушување
10%
Целосен сет, вклучувајќи :
1x BAOFENG УВ-82 Двојна Бенд FM Transceiver (не е вклучен батеријата)
1x 7.
Превозот
1.4 V/2800m Ah BL-8 Батеријата
1x Антена(136 MHz-174 MHz&400-520 MHz)
1x Адаптер (ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU приклучок)
1x Спојувалка за Каиш
1x Рака на Рака
1x Полнач
Упатство
Answer : ___________________________ Note :
1.1 k Hz(Широк) / 0. Чувајте ги вашите спогодба телевизии, компјутерски монитори и друга екран за одржување на далечина поголема од 10cm, да избегне да биде magnetized.
Главни Карактеристики : Фреквентен Опсег : 136-174 & 400-520 MHz Двојна Бенд, Двоен Екран, Dual Фреквенција,Двоен Режим на подготвеност Двојна бенд, двоен дисплеј A/B бенд независна операција 128 групи канали складирање Кратенка мени операцијата на владата VFO & Меморија канали скенирање Итни Аларм Три-боја на позадина светлина избор 0~9 оценки ВОКС избор на PTT & АНИ ID FM радио и 25 станици за складирање 1750 Hz Brust Тон Time-out Тајмер Канал Следи Батерија Saver Заклучување на Тастатурата Канал Чекор : 2.

Главните карактеристики

Максимален Домет:
3km-5км
Димензии:
132 x 60 x 35 mm (не се вклучени антена)
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
BAOFENG
Фреквентен Опсег:
136-174MHZ и 400-520MHZ (TX/RX)
Разговор Опсег:
3-5км
Воки Токи Тип:
Преносни
Тип:
Двонасочна Радио
Складирање Канал:
128CH
Is_Display:
Yes
Број На Модел На:
УВ-82
Излезна моќност:
5W MAX
Преносни радио наместете:
baofeng воки токи
боја:
Црна
Име На Производ:
dual band воки токи
Хем Радио :
Преносни сет
Новиот Дизајн:
Двојно PTT копчето
Број На Модел:
УВ-82

Избор на клиент