.

.

Кинески Teacups за Tieguanyin Црвена Одежда Чај Celadon Чај Сад Златна Риба Литургија Кина Чај Услуга Порцелански Занаети D042

Кинески Teacups за Tieguanyin Црвена Одежда Чај Celadon Чај Сад Златна Риба Литургија Кина Чај Услуга Порцелански

DEN 478.56

Пристапност
Во достапна форма


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА JUSEN ЧАЈ ПОСТАВИ ПРОДАВНИЦА
Внимание За Руски Пријатели :
1. Ве молиме пополнете ги твоето полно име, вклучувајќи го вашето име, средно име и презиме при донесувањето на плаќање.
2. Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точна. Инаку, ние не сме одговорни за ВАШАТА ГРЕШКА.
3. Ве молиме пополнете во правилен поштенски код, инаку, не можеме да ја пратите пратката.
Кинески Чаша Чај Longquan Celadon Порцелански Teacups Teapot Чај Сад Златна Риба, Чаша Чај Celadon Кинески Чај Услуга Занаети D042
Во врска со оваа точка :
·Потекло : Dehua каунти, Fujian провинција во Кина
·Материјал : керамика, Бели порцелански
·Функција : Висока температура отпорни, користете склопот
·Техника : Прирачник за изработка
·Пакет се вклучени : 1 buc на керамика teacup од страна на безбедно пакување
За плаќање :
За Испорака
Парцела ќе биде претежно се испраќаат од страна на e Packet/E-емс во рок од 24 часа ( дена).
Тоа нормално се зема 10-45 работни дена да пристигне, но во некои земји тој може да биде малку подолго заради одмор или царинските, локалните испраќање ефикасност или друга причина, па ве молам, мислам дека над, пред да го одберете, Ако не сакате да се чека толку долго време, ве молиме да обрнете Express такса или немојте да се купи.
Обично други couriers само треба 3-7 дена. Ве молиме контактирајте со нас, прво, ако сакате да брод од страна на курирската служба DHL, UPS-от, EMS, Fedex или други couriers.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци,и купувачот се одговорни за царински давачки.
За данок на
Даноци и давачки не се вклучени во hte објект цена или на превозот обвиненија.
Ако во вашата земја се уште треба да се плати царина, тоа е ваша одговорност е да се реши тоа.
И било какви други прашања pls контактирајте со нас. Ви благодариме.
Повратни информации
Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме да ни остават позитивен фидбек и 5 ѕвезди преглед!
Ако не сте задоволни со нашата служба или кој било друг проблем, ве молиме контактирајте со нас пред да замине повратни информации и ние ќе се реши проблемот веднаш.

Главните карактеристики

Drinkware Тип:
Шишиња Со Вода
Применливи Луѓе:
Возрасни лица
Отворено Активност:
Турнеја
Анти-корозија Слој:
Не Се Опремени Да Се
сертификација:
CE / ЕУ
Керамички Тип:
порцелански
Функција:
Еко-Пријателски,Порибено
Број На Модел На:
D042
Стил:
Класичен
Шише Устата:
Кинески Чаша Чај Longquan Celadon Порцелански Teacups
Во Врела Вода:
Применливи
Шише За Вода Тип:
вода стакло
Вода Да Тече, Метод:
Директни Пиење
Материјал:
Керамички
Термо Изведба:
Никој
Снабдување Тип:
Во Акционерско Предмети
Бренд Име:
JUSEN
Обликот:
Златна Риба, Чаша Чај
Материјал:
керамика, Бели порцелански
Техника:
Рачна изработка
Име:
Канцеларијата на повик чаши Чај
предмети:
кинески чај сет
Потекло:
Dehua каунти, Fujian провинција во Кина
Drinkware Тип:
Чаши & Чинии
Тип:
Чај Првенство & Чинијата Поставува
Материјал:
Керамички
Керамички Тип:
порцелански
Видови:
Кафе & Чај Поставува

Избор на клиент