.

.

NPKCOLLECTION Целосна Силикони рачно изработени Бебе Кукла Раѓа 23 Инчен Lifelike Новороденче Девојка Со Коса Деца Роденденски Подарок

NPKCOLLECTION Целосна Силикони рачно изработени Бебе Кукла Раѓа 23 Инчен Lifelike Новороденче Девојка Со Коса

DEN 3960.00 DEN 5279.52

Пристапност
Во достапна форма

Ова бебе е 100% рачно изработени. craftwork со рака сликарство
Материјал : Висок квалитет Тешко Силикони винил.
Шефот : на главата симулација на големо, се преродува кукла е вистински бебе големина, многу симпатична
Коса : mohair вкоренети и природно, слични бебе коса , може да се мијат и чешел како вистински бебе
Веѓите : целосно рака подготвени до толку веѓите треба да се третираат внимателно, не сила за да ги избрише нив .
Очи : високо-одделение акрилик очи. Отворени очи
Носот : ноздрите се отворени, како на бебе кукла е дишењето.
Устата : усните се чини дека да се биде вистински бебето усните, нежна, мека, топла и влажна , не можете да помогне, но сакате да го бакне бебе кукла.
Ноктите : целосно рака подготвени ноктите, црвенило на ноктот и проѕирни нокти, па дури и некои ноктите живот млечниот пол на месечината форма
Облека : Ние ќе ја испрати на бебе кукла со облека на нашите клиенти, облеката да изгледа многу убава и, исто така, можете да носат убава облека од себе.
Кожа : кожата е најголемиот единствен место на оваа кукла, дизајнери ќе потрошите многу време да бебешка кожа, така што кожата ќе изгледа пореално мулти-слој производствени процеси. Боја по специјален третман, нема да исчезнат. Некои бебиња имаат малку розево руменило на лицето.
Соочи се : тело додатен за висок квалитет на меки материјали, екстремитетите се полни со меки материјали од висок квалитет на чисти и еколошки.
Боја : како на сликите покажуваат. Може да биде малку различни, поради ефектот на светло & moniter амбиент.
Кукла Безбедност : a) во Согласност ASTM F963 & EN71 безбедносни барања на бебето возрасти 3+
Димензии : 55 см/22 инчи. вистински бебе е големина, постои отстапување се должи на различни мерење начин.
Тежина : Околу 1.5 Kg/3.3 lb/52.91 оз
Пакетот вклучува :
Раѓа Бебе Кукла + Облека + Магнетни Pacifier + Хранење Шише
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : дали Е ова раѓа бебето е момче или девојче?
О : Ова раѓа бебе е девојче.
П : дали Е ова раѓа бебе направен од платно или силикони?
О : Ова раѓа бебе е направен од висок квалитет со силиконска винил .
П : Може Бебето рацете и нозете се движат напред и назад? Тие може да се отстранат?
A : На бебето рацете и нозете, не можат да се движат напред и назад, и тоа може да не се отстранети. Ова прекрасно бебе кукла направени од силикон винил , а телото е исто така полн со силиконска винил, па ќе се чувствувате таа е толку удобно кога ќе ја допрат или нејзината прегратка. И, исто така, таа носи убава облека, покажувајќи толку убава и топла. Таа има една прекрасна лицето и изгледа толку реални. Ќе бидат секогаш среќни кога ќе се погледне на нејзиното лице, дури и кога се чувствувате сина. Гледа во нејзината мала уста, која изгледа толку симпатична и убава дека не можете да помогне да прегратка неа и да ја бакне. Нека оваа убава бебе оди дома со вас. Дали сте подготвени да ја однесе дома?

Главните карактеристики

боја:
сини очи
Големина:
23inch about 57 cm
Тип На Објект:
Кукли
BJD/SD Атрибут:
Кукла
Димензии:
23 инчи
Возраст Опсег:
> 3 години
Бренд Име:
NPKCOLLECTION
Батеријата:
no
Карактеристики:
Цртан филм,Образовни,DIY Играчка
Состојба:
Во Акционерско Предмети
Тип:
Етничките Кукли,Мода Кукла,Бебе Кукли
Предупредување:
no
Тема:
Филм & TV
Mfg Серија Број:
Моден
Пол:
Девојки
Материјал:
Тешко Силикони

Избор на клиент