.

.

1080p да 3G-SDI 720p/1080i да HD-SDI 480i/576i на SD-SDI Конвертор Адаптер 3G HDMI да SDI Конвертор Адаптер Со НАС Напојување

1080p да 3G-SDI 720p/1080i да HD-SDI 480i/576i на SD-SDI Конвертор Адаптер 3G HDMI да SDI Конвертор Адаптер Со

DEN 1488.00 DEN 2288.64

Пристапност
Во достапна форма


HDMI да SDI Конвертор Адаптер
Преглед :
3 G HDMI да SDI Конвертор овозможува HDMI сигнали да бидат прикажани на SDI се прикаже, да се обезбеди висок малку стапки на 2.970 Gbit/s, без да ја загрози секоја висока резолуција сигнал/загуба. За професионалци ова значи дека сега е полесно да ги конвертирате вашите висок HDMI сигнал со аудио на SDI за долги пренос и прикажување на вашата работа на SDI екранот.
Карактеристики
1.Покажува HDMI извор на SDI displayer.
2.SDI интерфејс работи на bitrate на 2.970 Gbit/s, 2.970/1.001 Gbit/s, 1.485 Gbit/s, 1.485/1.001 Gbit/s и 270 Mbit/s.
3.Поддржува HDMI влез клиенти : , 576i, 720p/50/59.94/60, 1080i/50/59.94/60, /24/25/29.97/30/50/59.94/60.
4.Го претвара HDMI сигналот на SDI :
480i/576i на SD-SDI (SMPTE 259 M-C, на bitrate на 270 Mbit/s)
720p/1080i да HD-SDI (SMPTE 292 M, во bitrate на 1.485 Gbit/s или 1.485/1.001 Gbit/s)
1080p да 3 G-SDI (SMPTE 424 M/425 M-AB, во bitrate на 2.970 Gbit/s и 2.970/1.001 Gbit/s)
5.Поддржува SDI излезот растојание и до 100 метри (3 G-SDI), 200 метри (HD-SDI) или 300 метри (SD-SDI)
Спецификации
Влез Порта : 1 x HDMI
Излезна Порта : 1 x BNC (SDI/HD-SDI/3 G-SDI)
SDI Пренос Стапки : 2.970 Gbit/s и 2.970/1.001 Gbit/s
Во/Излезна Резолуција : 480i, 576i, 720p/50/59.94/60 ,1080i/50/59.94/60, /24/25/29.97/30/50/59.94/60
Напојување : DC 5 V -12 V
ESD Заштита на Човечкото тело модел : ±8k V (air-јазот празнење), ±4k V (контактирајте со празнење)
Оперативен Температура : 0°C ~ 40°C / 32°F ~ 104°F
Температура На Чување : -20°C ~ 60°C / -4°F ~ 140°F
Elative Влажност : 20 ~ 90% RH (Не-кондензирање)
Потрошувачка на енергија (Макс) : 5 W
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
Не ги поддржуваат Емитува Стандард.
Пакет
1 x 3 G HDMI да SDI Конвертор
1 x 5 V/1А DC Адаптер за Напојување
1 x Операција Упатство

Главните карактеристики

Должина:
HDMI TO SDI
Бренд Име:
Proster
Пол:
Машко-Машки
Број На Модел На:
HDMI да SDI Конвертор Адаптер
Конектор A:
HDMI
Конектор Б:
HDMI
Тип:
HDMI Кабли
Примена:
Мултимедијални

Избор на клиент