.

.

AC напон 220V Прилагодливи Тајмерот Вклучете го Вклучите/Исклучите временско Реле Модул Време Релеи T12 се Откажат брод

AC напон 220V Прилагодливи Тајмерот Вклучете го Вклучите/Исклучите временско Реле Модул Време Релеи T12 се Откажат

DEN 131.00 DEN 157.44

Пристапност
Во достапна форма


Карактеристики : Тоа е тајмер реле модул со висока прецизност, стабилен и сигурен перформанси. Моќта на поврзување, и ќе се исклучи по доцнењето, доцнењето грешка е 2%. Постојат многу време опсег од 0~10 секунди до 0~100 минути за вашиот избор, време е прилагодлив. 220 V AC влезен напон, и капацитет е до 10 A250 VAC или 10 A30 VDC. Широко се користи на тајмерот оперативни опрема, електрични апарати за домаќинство, осветлување одложување, модифицирање, фабрика опрема, време на чекање контрола, итн. Спецификации : Време На Чекање : 0~10 Секунди/0~10 Минути/0~100 Минути(Изборен) Мин. Време Прилагодливи Вредност : 1%(на пр. од 1 минута за 0~100 минути) Време на Одложување за Грешка : 2% Режимот на Потрошувачка на Енергија : 0.8 W Капацитет : 10 A 250 V AC/10 A 30 V DC Големина : 5.8x4.3cm/2.28x1.69" Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Нема Мало Пакет
Пакет Содржина : 1 x Тајмер Реле Модул

Главните карактеристики

Бренд Име:
OOTDTY
Теорија:
Временско Реле
Заштита На Функција:
Запечатени
Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Употреба:
Општа Намена
Напон:
220V
Извор На Енергија:
AC

Избор на клиент