.

.

12V 2A 20000RPM Моќен DC Мини Мотор за Електрични Автомобили DIY Проект

12V 2A 20000RPM Моќен DC Мини Мотор за Електрични Автомобили DIY Проект

DEN 263.04

Пристапност
Во достапна форма

Име на производ : DC Мотор;Номинална Напон : DC 12 V;Номинална Струја : 2 A Брзина : 20000 RPM;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118";Окно Должина : 10мм / 0.393" Тело со Дијаметар : 36mm / 1.417";Вкупна Должина : 68mm / 2.7" Главна Боја : Сребро Тон;Материјал : Метал Тежина : 161g;Име на Производ : DC Мотор;Номинална Напон : DC 12 V;Номинална Струја : 2 A
Брзина : 20000 RPM;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118";Окно Должина : 10мм / 0.393"
Телото Дијаметар : 36mm / 1.417";Вкупна Должина : 68mm / 2.7"
Главната Боја : Сребро Тон;Материјал : Метал
Тежина : 161g;
Главно се користи во Електронска брава, Оптички опрема.
Замена на резервни дел и им даде на вашиот електрични и опрема за тестирање на нови закуп на живот.
Лесен за инсталација со 3мм дијаметар вратило и 2 pin конекторот на дното.
Пакет : 1 x DC Мотор
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Главните карактеристики

сертификација:
Други

Избор на клиент