.

.

JJC Визирот Окуларот Око Првенство за Pentax К-70 K7 К-S2 К-S1 K5 II K30 K500 K50 Заменува Eyecup FR FO

JJC Визирот Окуларот Око Првенство за Pentax К-70 K7 К-S2 К-S1 K5 II K30 K500 K50 Заменува Eyecup FR FO

DEN 383.52

Пристапност
Во достапна форма


EP-2 G е поголема верзија на ЕП-2 , што е повеќе погоден за очила носи корисници.
Окуларот е дизајниран да се печат излезе скитници светлина за подобрување на пронаоѓачот на изглед оптика. Изработени од мек TPU гума, тоа ги штити очите од гребнатини, особено за eyeglass корисници. Окуларот усвојува на ергономски овална форма за да одговара на вашите очи подобро. Покрај тоа, на окуларот е 360º rotatable, па може да се прилагоди за хоризонтална или вертикална видите.
Производ Моменти
Пломби од скитници светлина за подобрување на пронаоѓачот на изглед оптика
Мека TPU гума овозможува за око удобност, особено за eyeglass корисници
Ергономски овална форма е дизајниран да одговара на вашите очи подобро
Ротира 360º за хоризонтална или вертикална видите Компатибилност : За Pentax К-70, K7, К-S2, К-S1, K5 II, K30, K500, K50, итн. Го заменува Pentax Eyecup FR, FO

Главните карактеристики

Бренд Име:
JJC
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
EP-2/EP-2G

Избор на клиент